Yeniler:
Anasayfa » Diyet Bilgileri » 8 haftada ortalama 8 kilo diyeti

8 haftada ortalama 8 kilo diyeti

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Yaza dürüst yol alırken en büyük nefret edilen şey kilolar oluyor. Ama bunu da çözebilirsiniz. Üstelik acıktığınızı hissetmeden, mideniz kazınmadan, stres olmadan. Hatta 8 haftada ortalama 8 kilo vermeniz zaruri.

Diyet yerine getirmek özellikle bünyesi kilo almaya müsait olan herkesin kabusu. En sevdiğiniz yiyecekleri yiyememenin, birisi ‘Lokum ’ uzattığında geri çevirmenin, evde pişen elde açma böreklere yalnızca bakıp onları koklamanın dayanılmaz ağırlığı çöküverir üstünüze. Bir De tüm bunun oluşturduğu sinirlilik hali, bayılacakmış gibi olma şehvetli çileden çıkartabilir çoğu kişiyi. Aslına bakarsanız tüm bunlara hiç lüzum yok! Çünkü akupunktur var. Etkileri ve tedavisi Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edilen bu usul ile keza zayıflayabilirsiniz. Bir De ne mide ekşimesi yaşarsınız ne de gerginlik.

MUTLULUK HORMONU DEVREDE

Akupunktur Derneği Başkanı Dr. Murat Topoğlu, bunu şöyle açıklıyor: Özellikle perhiz yapan insanların en büyük sıkıntısı perhiz esnasında açlıklarını ve iştahlarını engelleyememesidir. İştah nedir? Doğduktan bіr müddet sonra ortaya çıkar. Bir şeyi zevkle yeme olayıdır. Acıkma ise doğduğumuz vakit ortaya çıkar. Bir içgüdüdür bebek ağlayınca anne memesindeki sütü verir bebek susar. Gerçekten ölünceye dek olan bіr içgüdüdür. Akupunktur beyindeki hipotalamus bölgesinde noradrenalin ve adrenalin seviyesini düşürüp serotonin (Mutluluk sağlayan bіr maddedir. Özellikle çikolata yedikten daha sonra da ortaya çıkar) seviyesini artırır. Bu sayede iştahsız ve defalarca tok hissedilir.

cikolata_diyeti

8 haftada sıradan 8 kilo diyeti

“Bilhassa mide yanma ve kazınmaları olan kişilerde perhiz gerçekleştirmek azap verici olabilir. Fakat akupunktur mide ve bağırsaklara giden sinirlerin uçlarını uyardığı için mide asidini azaltır. Dolayısıyla mide diyete ast abes olsa belkі asit fazlalığı olmaz. Dolayısıyla kişi diyetini fazla rahat bіr şekilde yapar” diyen Dr. Topoğlu, “Akupunkturun enerji verici özelliği vardır. Dolayısıyla bitkin kalınmaz. Fiilen şişmanlık insanları halsiz ve halsiz yapar. Akupunktur iğneleri vücuda ve kulağa uygulanınca beta endorfin adını verdiğimiz bіr madde salgılanır. Bu da stresi azaltır kişiyi sakinleştirir. Uykuyu düzene sokar. Akupunkturla beraber kişinin cinsiyetine, yaşına ve hastalığına yerinde stil diyetler verilir. Her hafta bu diyetler değiştirilir. Bu faktörlerin tümü bіr araya gelince kilo devretmek daha da kolaylaşır. Kişiyi kilo vermeye hazırlar. Buna kadar haftada 1 ya da 2 kere yapılan akupunktur tedavisi ile 6–8 hafta sonunda 8–10 kg. verilir. Verilecek kilo daha fazlaysa tedaviye haftalık devam edilir. İdeal kiloya indikten sonradan akupunktur 6 ay süreyle ayda 1 kez manyetik mermer (mıknatıslı mercimek büyüklüğünde aktif kömür) ile devam edilir. Bu sırada diyet değil dinç besin yapılır dolayısıyla kilolar sabitlenir. Daha Sonra senede 2 ya da 3 defa denetim edinmek gerekir” diye konuşuyor.

Dr. Topoğlu ’na kadar kilo, hamilelik, kortizon, antidepresan kullanımı, ameliyat, ani büyüyen travmatik olaylardan etkilenen bіr şey olduğu için akupunktur sürecinde hastaların doktorlarıyla irtibatı kesmemesi gerektiğini dile getiriyor.

Kaynak: yenisafak.com

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*