Yeniler:
Anasayfa » Diyet Bilgileri » Acı Biber Göbek Eritir mi?

Acı Biber Göbek Eritir mi?

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Vücudunuzun ihtiyacından daha fazla kalori tüketiğinizde, bedeniniz bu artı kalorileri yağ olarak depolayacaktır. Acı biber göbek eritir mi? makalemizde bu yiyeceğin karın yağları üzerindeki etkilerinden bahsettik. Göbek yağları sadece estetiksel bіr problem değildir, ayrıca kardiyovasküler rahatsızlık, inme, şeker hastalığı 2 ve bіr takım kanser tipleri gibi çoğu hastalığa zemin hazırlayan da kayda değer bіr sıhhat sorunudur. Göbek yağlarını eritmeye asistan, metabolizmayı hızlandıran öyle çok yiyecek vardır. Acı biber de bu besinlerden biridir.

Kapsaisin
Acı biber, kapsaisin isminde, mukus zarının ve cilt ısı reseptörlerine bağlanarak “sıcaklık” hissi üreten bіr madde içerir. Kırmızı biberin içindeki kapsaisin miktarı, biberin cinsine göre değişir. Habanero biberi kapsaisini en yüksek taşıyan biber çeşitidir.
Kapsaisin vücudunuzun ısı üretimini ya da thermogenesisini artırarak vücudunuzun enerji kullanımı üzerinde manâlı rol oynar. 2009 yılında “Amerikan Klinik Besin Dergisi” nde yayınlanan bіr çalışmada capsinoidsin jurnal tüketiminin abdominal yağ kaybı ve yağ oksidasyonu üstünde etkili olduğu belirtildi. Acı biber capsaicins içerdiğinden, yağ yakımını artırıp, karın yağ kaybını özendirme edebilir.

İştahı kapatır
Verdiği ısı ile yağ yakımına muavin olmasının yanı sıra, acı biber kalori alımını azaltarak da kilo vermenzi sağlayabilir.
New York Times” gazetesinde yayımlanan bіr makaleye tarafından, acı biberin iştahı bastırma özelliği tamamen yemekten önce acı biberli sıcak sos tüketerek, yiyecek tüketimini 200 kalori azaltabilirsiniz.

sonuç olarak
Göbek yağlarını eritmek için, harcadığınızdan daha eksik kalori sağlayan bіr besin programı takip etmenizi gerekir. Dinç yiyecekler harcamak ve ahenkli çalışma karın yağlarından kurtulmak için en iyi yoldur.
Acı biber metabolizma hızını artırmasına karşın, kilo saptamak için sihirli bіr değnek değildir. Ama uyumlu tüketimi ile göbek eritmekte size büyük asistan olur.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*