Anasayfa » Diyet Bilgileri » Badem Zayıflatır mı, Göbek Eritir mi?

Badem Zayıflatır mı, Göbek Eritir mi?

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Badem protein, lif, riboflavin, vitamin E, magnezyum, fosfor, bakır, mangan gibi vitamin ve mineralleri önemli miktarlarda sağlayan son derece besleyici bіr gıdadır. Badem zayıflatır mı, göbek eritir mi? makalemizde bu yiyeceğin kilo vermeye olan etkilerinden bahsettik.
Ölçülü yenildiği sürece kilo da yapmaz. 2008 yılı Eylül ayında “Beslenme Dergisi” nde yayınlanan bіr araştırmaya kadar, kuruyemişler tok bağnaz özelliklerinden nedeniyle diyetine kuruyemiş ekleyen kişiler, kuruyemiş tüketmeyenlere göre daha sıcacık kilo veriyor.
Temmuz 2005 ’te “Amerikan Klinik Beslenme Dergisi” nde yayınlanan bіr makaleye göre, protein açısından varlıklı bіr besin programı, midenize dolgunluk şehvetli veriyor ve basit basit acıkmıyorsunuz, böylece aç kalmadan kilo verebiliyorsunuz.
30 gram badem 5.9 gram gibi büyük miktarda protein içeriyor ve günlük 54 gram olan protein ihtiyacının %10 ’undan fazlasını karşılamaya yetiyor.

Badem 30 gramda 14 gram gibi yüksek miktarda yağ içermesine rağmen( bu oran jurnal yağ ihtiyacımızın %22 ’sine tekabül ediyor) bu yağın yalnızca 1.1 gramı doymuş yağdır.
2003 yılında “ulusrarası obezite dergisinde yayınlanan makaleye göre,düşük kalorili perhiz uygulayan kişiler, beslenmelerinde kompleks karbonhidratlar yerine badem tükettiler ve deney sonunda bu kişilerin daha artı zayıfladığı tespit edildi.

Yüksek lif içeriği
Badem, 30 gramda 3.5 gram lif içeren, lif oranı yüksek bіr yiyecektir. 2005 yılı mart ayında “Gıda” dergisinde yayınlana makaleye tarafından lifli gıdalarla gıda sizin uzun zaman tok tutup, zayıflamanıza ve göbek eritmeye muavin oluyor. Kendinizi tok hissetmeniz, geveze kalori almamanız demektir.

badem_zayiflatirmi_gobek_eritirmi_2

Kalori hesabı
Badem tek başına göbek eritmeye ya da göbekten kilo almaya yol açmaz.
Kilo alıp verme olayı ayrıntılarıyla kalori tüketimi ile ilgilidir. Kalorisi yüksek gıdalarla
beslenirseniz, kilo alırsınız, çünkü aldığınızdan daha fazla kalori yakarsanız kilo vermeye başlarsınız. Boş kaloriler yerine ara öğünlerde badem tüketmek sizi uzun süre acıkmaktan koruyacak böylece kısa sürede hedeflediğiniz ince bele de kavuşmanıza muavin olacaktır.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*