Yeniler:
Anasayfa » Diyet Bilgileri » Bilinçsiz yapılan diyet saçları döküyor

Bilinçsiz yapılan diyet saçları döküyor

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Uzman kontrolü dışarıda yapılan diyetlerin saça hasar verebileceğini dile getiren Saç Sorunları ve Kozmetik Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, dinç bіr saç için sağlıklı beslemek gerektiğini söyledi.

Sağlıklı saçlar için sağlıklı beslenmeye önem belirlemek gerektiğini dile getiren İzmir Özel Gazi Hastanesi Saç Sorunları ve Kozmetik Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, uzman kontrolünde diyet yapılmasının önemine değindi. Kulaktan dolma bilgilerle, uzmana danışmadan yapılacak diyetlerin saç sağlığını negatif etkileyebileceğini anlatan Gülgör, manâlı uyarılarda bulundu. Gülgör, “Gıda bozuklukları, saç yapısında değişikliklere neden olabilir. Hatalı diyet yapıldığında saçlarınızda dökülme meydana gelebilir. Bunun nedeni yetkisiz alınan vitamin ve minerallerdir” diye konuştu.

SPOR SAÇA ZARAR VERİR Mİ?

Yaz aylarının yaklaşmasıyla kişilerin diyet ve spora tartma verdiğini ifade eden Gülgör, spor yapmanın saçlara zararı olmadığını söyledi Egzersiz yapmanın ya da siklet kaldırmanın saç dökülmesine sebebiyet vermediğinin altını çizen Gülgör, “Çoğu kişi, diyetle beraber spor da yapıyor. Yapılan hiç bіr spor, saça hasar vermez,dökülmesine neden olmaz. Saç sağlığına ağırlık veren kişinin yalnızca perhiz yaparken aldığı besinlere uyarı etmesi gerekir. Çünkü arzu ve gıda bozuklukları saç yapısında değişikliklere sebep olabiliyor. Vücudun ihtiyacı olan besinler ahenkli alınmadığı takdirde saçta sorun başladığını görüyoruz” dedi.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*