Anasayfa » Diyet Bilgileri » Diyet Yaparken Halsiz Kalmamak İçin Ne Yapmalı?

Diyet Yaparken Halsiz Kalmamak İçin Ne Yapmalı?

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Diyet yaparken besin şekliniz değiştiğinden bu durumdan bedeniniz de etkilenir. Perhiz yaparken bitkin kalmamak için neler yapmalı? makalemizde enerjimizi artıran önerilere yer verdik.

1- Diyetinizde oldukça çok şeker oranı düşük meyve meyve sularına yer verin bu besinler antioksidan özleri ile vücuttan toksinleri atıp, enerji seviyenizin yükselmesine yardımcı olurlar.

2-Akışkan tüketimini artırın, meyve suları, bitki çayları, günde lt su içmek de sizi perhiz yaparken halsiz düşmekten koruyacaktır.

3-Yoğurt tüketin, yoğurt kalsiyum ve protein deposu fantastik bіr yiyecektir, bedenden zehirli atıkları temizler, kasları güçlendirir.

4- Kansızlık yani anemi, halsizliğin en kayda değer nedenleri aralarında yer alır, tavuk ciğeri, dana dalak, kuzu dalak, kabak çekirdeği, mercimek, nohut, fasulye demir açısından varlıklı yiyeceklerdendir.

5-Karbonhidratlar ve proteinler en kayda değer enerji kaynaklarındandır. Keza sizi uzun vakit tok tutarlar, ayrıca de yaşamsal fonksiyonları yerine getirmek için tatmin edici enerjiyi
sağlarlar.

6-Ara öğünleriniz fındık, fıstık, kuruyemiş gibi enerji veren besleyici gıdalardan oluşsun.

7-Diyet baştan başa tartı kaldırma, yokuş yukarı koşma gibi zor ve yoğun egzersizlerden uzak durun, diyetinizde tatmin edici besinleri alamayacağınızdan, bu sporları gerçekleştirmek fazla tez yorulmanıza, kendinizi halsiz hissetmenize niçin olurlar.

8-Diyetinizde, erkekler için günlük 1500, kadınlarda ise 1000 kalorinin altına asla düşmeyin, şok diyetlerden uzakta durun, süratli verilen kilo yağ değil su ile adale kaybıdır ve çabuk geri alınırlar, şok diyetler keza kendinizi halsiz, çelimsiz ve depresif hissetmenize yol açarlar.

9-Dürüst beslenin, içten besin tabirinden kastımız kalorisi düşük lаkіn verdiği enerji artı olan yiyeceklere yönelin, bu gıdalar da genelde meyve ve sebzelerdir.

10-Yoga, reiki, namaz kılmak gibi uygulamalar da ruhsal ve psikolojik enerjinizi artırıp, takatsizlik sendromundan sizi korurlar.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*