Yeniler:
Anasayfa » Diyet Bilgileri » Elma, Armut Yiyerek Zayıflayın!

Elma, Armut Yiyerek Zayıflayın!

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Kilo atamak için meyvelerin gücünden yararlanabilirsiniz! elma, armut diyeti ile zayıflayın makalemizde bu meyvelerin kilo vermeye etkilerinden bahsettik.
2003 yılında Brezilyada, perhiz yapan kadınların üstünde 12 haftalık bіr egzersiz yapıldı. Bu çalışmada kadınlar üç guruba ayrıldı. Birincil grubun diyetine günde 3 elma ek edildi, 2. gruba 3 armut, 3. gruba ise eksik yağlı yulaflı kurabiye.
Araştırma sonunda elma ya da armut yiyen kadınların, yulaflı kurabiye yiyen gruptan daha eksik yemek yedikleri ve daha çok kilo kaybettikleri gözlemlendi.

Cilt ve ceset sağlığınız için her öğünden önce elma yahut elma tüketin. Yurtdışında çok ünlü olan “Günde 3 elma perhiz planı” yazarları Tammi Flynn ve Jeanne Drury ’a tarafından bzіrа yaparak midenizi uzun zaman tok tutup, fazla yemenizi önleyebilirsiniz. Özellikle kadın günü, doğum günü gibi hamur işlerinin ve kalorisi yüksek yiyeceklerin ağırlıklı olduğu bіr yere gitmeden belirlenmiş 1 elma yahut armut yiyin, bu meyvelerdeki lifler sizi acıkmaktan korur, yersiz kalori alımını önler.

Elma ya da armuttan smoothie yaparak, kahvaltı yerine veya ara öğün olarak içebilirsiniz.
Bu smoothieyi yerine getirmek için yoğurt, buz küpü, doğranmış elma ya da armut, blenderdan geçirin, peşinde içine 1 tatlı kaşığı balı ekleyin.
Olur Ya smoothieyi kahvaltıda içecekseniz, dilerseniz içine 1 tatlı kaşığı protein tozu ilave edebilirsiniz.

“Sound Bites: The Best of the Low-Carb Lifestyle” kitabının yazarı meşhur diyetisyen Marilee Berry ’a göre kas gerçekleştirmek ve enerjinizi artırmak istiyorsanız, spor yapmadan önce 1 adet elma yoksa armut yemelisiniz. Meyveler, yüksek yoğunluklu egzersiz esnasında ihtiyacımız olan karbonhidrat taşıyan yiyeceklerdir. Herhangi bіr karbonhidrat olabilir fаkаt, elma -armut keza dinç olması keza de tiryakilik yapmaması açısından ideal yiyeceklerdir.

Elma veya armut her ikiside açlık hissini bastırmakta etkili besinlerdir. Ofisinizden, evinizden bu yiyecekleri eksik etmemelisiniz. Dilimleyip, zevkinize kadar üstüne azıcık tarçın serpip yahut, elma, armut, muz, portakal ve diğer yiyeceklerle karıştırıp meyve salatası olarak tüketebilirsiniz.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*