Anasayfa » Diyet Bilgileri » Gece Yemek Yemekten Nasıl Kurtulurum?

Gece Yemek Yemekten Nasıl Kurtulurum?

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Zayıflamak isteyen şahısların en fazla yakındıkları şart, gün boyu nefislerine baskın olabilmek, lаkіn gece atıştırma isteğini bastıramamak!… Gece yemek yemek nasıl önlenir? 8 uzman önerisi makalemizde , bu alışkanlıktan kurtulmanıza tezgâhtar olacak diyetisyen tavsiyelerine yer verdik.

Yapılan araştırmalar, stresli bіr ortamda yaşayan yoksa depresyonda olan şahısların geceleri daha çok yemek yeme eğiliminde olduğunu göstermiştir. Kendinizi stresli, gözü yaşlı ve moralsiz hissediyorsanız, yapmanız gereken ilk şey bu durumdan kurtulmaya kastetmek olmalıdır.
Spor yapmak, hobi edinmek, güzel bіr şeylerle meşgul olmak stresten kurtulmanıza tezgâhtar olacaktır.

Geceleyin açıkgöz kaldığınız sürece her lahza canınız bіr şeyler yemek isteyebilir, bunla başa çıkmanın en iyi yolu erken yatıp, erken kalkmaktır. Melatonin uykuya dalmak için gerekli hormondur. Papatya, melisa gibi çaylar sizi rahatlatacak, daha huzurlu bіr şekilde uyumanızı sağlayacaktır.

Ne dek fazla şeker tüketirseniz, o kadar çok canınız şekerli gıdalar isteyecek, özellikle geceleri tatlı krizleri baş gösterecektir. Karbohindratlı yiyecekler yüzünden şekeriniz çabucak düşerek tüm gece boyunca daha sık acıkmanıza ve doymamanıza sebep olacaktır.
Bu kısır döngüden kurtulmak için ekmek, pilav, makarna, bisküvi ve şekerleme tarzı şeylerden olası mertebe uzakta kalmalısınız.

Öğün atlamayın, öğün atlamayın, öğün atlamayın! dengelenmiş ve yeterli beslemek, gece yemek yeme alışkanlığından kurtulmanın altın formüllerindendir. Sabahleyin, öğlen ya da akşam yemeyi yemediğinizde yani bіr öğünü es geçtiğinizde mideniz kuytu arzu hissedecek ve geceleyin yemeklere saldırmak isteyecektir!

Geceleyin aç hissettiğinizde su içmeyi deneyin, su içmek midenizi tok tutup,
yemek yeme isteğinizi önler.

İştah kapatan çayları içmek de gece yemeklerini durdurmak için ideal yöntemdir.
Bu çaylar artı yeme isteğini bastırıp, tokluk şehvetli verirler.

İştah Kapatan Dere Tarifleri İçin tıklayınız

Kepekli ekmek, kepekli pirinç, meyve ve sebze gibi lifli ve posalı besinler harcamak 4-5 saat tok kalmanıza asistan olacak, gece yemelerini engelleyecektir.
Özellikle akşam yemeklerinizi muhtemel mertebe bu besinlerden seçin.

Bilimsel incelemeler gösteriyor öyle, proteinli gıdaların sindirimi uzun sürüyor ve midede daha fazla kalıyorlar, bu da uzun süre tokluk anlamına geliyor. Et, süt, yumurta, tavuk gibi proteince varlıklı yiyeceklerle beslenerek, midenizi memnun etme edebilir, gece gelen acıkma krizlerine set çekebilirsiniz.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*