Yeniler:
Anasayfa » Diyet Bilgileri » Kadınlar İçin Zayıflama Formülleri

Kadınlar İçin Zayıflama Formülleri

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Biz kadınların adeta hepimizin ortak sorunu fazla kilolalarımızdır. Kadınlar için zayıflama formülleri makalemizde kısa sürede kilo vermenizi sağlayacak önerilere yer verdik.

1-Yemeğe başlamadan önce 1-2 su bardağı su için.
Bu Nedenle tokluk hissetmeye başlayıp, çok yemek yemek yemenizi önlemiş olucaksınız.

2-Katiyen öğün atlamayın, aç kaldığınızda metabolizmanız yavaşlar ve kilo vermeniz güçleşir.

3-Stresliyken muhakkak perhiz yapmayın, ruh haliniz diyete negatif şekilde yansıyıp, zayıflamanızı zorlaştırır.

kadinlar_icin_zayiflama_formulleri (1)

4-Haftada 500 gram-1 kilodan fazla zayıflamaya çalışmayın. Şok diyetler bіrçok vakit yağ kaybı ile yok kas ve su kaybı ile sonuçlandığından epeyce zararlıdır.

5-Sağlıklı zayıflamak kısa sürede olacak meslek değildir, emek, sabır ve uğraş ister, bunun için eski hatalı yeme alışkanlıklarını terk edip, doğru bіr besin programı ile yoluna devam etmelidir.

6-Günlük kalori alımını katiyen 1250 ’nin altına düşürmeyin, yoksa silah zıt teper metabolizmanızı yavaşlatırsınız.

7-Açken sakın markete gitmeyin, restorantların çevresinde gezmeyin, açlığınıza mağlup olup kalorisi yüksek hatalı gıdalar satın alabilirsiniz.

8-Vücudumuzun yağa, karbonhidrata, proteine ve diğer beslenme öğelerine ihtiyacı var! protein diyeti, karbonhidrat diyeti gibi spesifik diyetler yerine her türlü gıdadan derece derece tüketmeyi seçim edin.

kadinlar_icin_zayiflama_formulleri (2)

9-Kahvaltı ederek güne başlayın, kahvaltıyı atlarsanız gün boyu bakımlı açlık hissedersiniz ve bu şart patavatsız kalori alımına neden olur.

10-Süt, yumurta yoğurt gibi proteinler sofranızdan yetkisiz olmasın, yapılan bilimsel çalışmalar proteinli gıdalar tüketmenin kişiyi uzun vakit tok tuttuğunu, bu nedenle kilo vermeyi kolaylaştırdığını gösteriyor.

11-Yavaş yiyin ve yiyecekleri fazla çiğneyip, küçük lokmalar halinde yutun, bzіrа yaparak sindirim sisteminizi korur, kabızlığı önlersiniz.

12-Uykunuzu güzel alın, uykusuz olduğunuzda kendinizi daha halsiz ve kuvvetsiz hissedersiniz, enerjisiz kalmanız iştahınızı uyarıp, daha fazla yemenize yol açabilir.

13-Aynı gün keza öğle keza de akşam yemeğini kaçırmayın, оysа bіr öğün de çok yerseniz, öbür öğünde daha az yiyip, yediklerinizi dengelemeye çalışın.

14-Küçük tabaklar kullanın. Bilimsel incelemeler gösteriyor bіlе küçük tabak kullanan kişiler tabağındakini bitirdiğini artık doyması gerektiğini düşünüp daha az yiyorlar.

kadinlar_icin_zayiflama_formulleri (3)

15-Salata yeme alışkanlığı edinin, ve mümkünse ara öğünlerde ana öğünlerde çokça salata tüketin, sebzeler genelde kalorisi çok düşük yiyeceklerdir ve sizi dinç tutup, hastalanmanızı önlerler.
16-Yemek Yemek yemeden gargara yapın veya dişlerinizi fırçalayın, bu yöntemler çoğu kişinin iştahının kesilmesine asistan olacaktır.

17-Zayıflamanın en manâlı yöntemi de spor yapmaktan geçer, haftada 2 gün aşırıya kaçmadan egzersiz yapmak adale kütlenizi artırır, daha pozitif adale, daha basit ve süratli kalori yakımı demektir.

18-Tahammül, dayanma, dayanıklılık, kilo saptamak isteyen kişilerin ezberlemesi ve sık hatırlaması gereken cümle budur!

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*