Yeniler:
Anasayfa » Diyet Bilgileri » Kilo vermek için gözlerinizi bağlayarak yemek yiyin

Kilo vermek için gözlerinizi bağlayarak yemek yiyin

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Daily Telegraph gazetesinde bulunan bіr araştırmaya göre, yemeği karanlıkta ya da gözler ast olarak yemek yemek, kilo vermeye asistan olabilir.

Almanya ’daki Konstanz Üniversitesi ’nden bilim insanlarının yaptığı araştırmada, gözleri ast şahısların, ne yediğini görenlere kıyasla yüzde 10 daha az yiyerek doydukları belirlendi.

Araştırmaya gözleri ast 50, gözleri açık 40 birey katıldı. Hepsine bіr kap dondurma ve yemeleri için 15 dakika süre verildi.

Dondurmayı görerek yiyenler, gözleri ast olanlardan yaklaşık onda yeniden fazla yedi.

Bilim insanları, gözler kapalı olduğunda vücudun geçmişteki tokluk hissini baz alarak, doyduğunu eş zamanlı olarak daha net hissedebildiğine inanıyor.

Araştırmada ayrıca insanların gözleri bağlıyken, normalde yedikleri miktardan fazla daha fazlasını yediklerini sandıkları ortaya çıktı.

Gözleri bağlı olan gruptakiler, sahiden yediklerinden fazla daha artı yemiş olduklarını varsayım etti ve dondurmanın tadını da diğer gruptakilere kıyasla daha eksik sevdi.

Yemeği görmemenin sindirimin ağızdaki evresini engellediği, yani ağızda sulanma oluşmadığı, bu nedenle de yemeği yutmanın daha kuvvet hale geldiği de belirtiliyor.

Daha önce yapılan aynı araştırmalar da yemeklerin görüntülerinin damak üstünde büyük etkisi olduğunu ortaya koymuştu.

Perhiz deneyimlerimiz için tıklayın!

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*