Yeniler:
Anasayfa » Diyet Bilgileri » Mandalina Zayıflatır mı?

Mandalina Zayıflatır mı?

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Mandalina narenciye grubundan olan içerisinde değişik vitamin ve mineraller barındıran harika bіr meyvedir. Mandalina zayıflatır mı? makalemizde bu yiyeceğin kilo vermeye etkilerinden bahsettik. Ilk Kez şunu bildirelim bіlе meyve seviyorsanız basit kilo verebilmeniz mandalina size önerebileceğimiz kalorisi düşük gıda değeri yüksek meyvelerdendir.

100 gram mandalina sadece ve sadece 53 kalori içerir çünkü, bu sayı,1500-2000 olan günlük kalori ihtiyacının %3 ‘üne tekabül eder. Düşük kalorili yiyecekler, diyet yapanlar için ideal gıda sınıfındandır çünkü biraz aktivite ile kolayca yakılıp enerjiye dönüşürler. Mesela 5 dk koşmanız veya kulaç atmanız anında 53 kaloriyi harcamanızı sağlar.

Yağ İçeriği
Mandalina 100 gramında sadece 0,3 g perhiz yağ içerir. Yağsız yiyeceklerle gıda ise kilo vermenin en manâlı kurallarındandır.

Lif içeriği
Kadınlar için jurnal lif ihtiyacı 25 gramdır.
100 gram mandalinde 2 gram lif vardır. Lifli yiyecekler, kan şekerini kontrol altına alır, toklu hissini artırır ve uzun zaman acıkmanızı önleyerek, gereksiz kalorilerden sizi uzaktan tutar.

mandalina_zayiflatirmi_1

C vitamini
C vitamini kemiklerinizi, diş ve kıkırdak bütünlüğünü korumaya tezgâhtar olan bіr gıda öğesidir. Her 100 gr mandalina kilo kaybına yardımcı olabilen bu beslenme öğesinden takriben 27 mg içerir. “Beslenme American College of Journal” Haziran 2005 sayısında yayınlanan bіr çalışmada yüksek C vitamini tüketiminin çalışma sırasında yağ yakım miktarını artırdığını gösteriyor. Bundan meydana çıkan sonuçlar mandalina ve diğer C vitamini yönünden varlıklı besinler kilo vermenize muavin olabilirler!

Mandalin kalsiyum açısından da zengindir. 100 gram mandalin size 37 mg kalsiyum kazandırır. Kalsiyum kemikleri dinç kılar ve kilo verme üzerinde de etikilidir.
“Nutrition Reviews” ‘in Haziran 2011 sayısında yayınlanan araştırmaya tarafından, kalsiyum, düşük kalorili diyetlerle kombinlendiğinde zayıflamanıza asistan oluyor.

İlgili Konular

Mandalina Diyeti İle 3 Günde 5 Kilo Perhiz Listesi Tıklayınız

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*