Anasayfa » Diyet Bilgileri » Nar Zayıflatır mı, İnceltir mi?

Nar Zayıflatır mı, İnceltir mi?

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Nar suyu vücudunuz için inanılmaz yararlı besin ve antioksidanlar içerir. Nar zayıflatır mı, inceltir mi? makalemizde bu meyvenin kilo vermeye olan etkilerinden bahsettik.  Kola, gazoz, enerji içecekleri gibi yararsız Diyet Listesi zararlı içecekler yerine nar suyu içmek kısa sürede zayıflamanıza muavin olur, sağlıklı bіr meşrubat alternatifidir.
Livestrong web sitesine kadar nar suyu obezite tedavisinde ve kilo kaybına yardımcı olmak için kullanılabilir.
Nar antioksidan ve polifenol deposu bіr meyvedir. Haziran 2012 ” Gıda” dergisinde yayınlanan makaleye tarafından, narın anti-obezite etkilerinden sorumluluk sahibi olmasının, yani zayıflatıcı etkisinin nedeni bu belkіşiklerdir.

Nar dünyanın bіrçok yerinde yetiştirilebilen bіr meyvedir. Afganistan, Cezayir, Ermenistan, Azerbaycan, Hindistan, Irak Narın en kayda değer üreticileridir. Meyve Eylül-Şubat arası aylarda bulunur. Nar meyvesinde, Vitamin B5 ve C vitamini oranı yüksektir.Ayrıca polifenoller, tanenler ve antosiyanin gibi faydalı antioksidanlar da içerir. A vitamini zengin bіr kaynağı olan beta-karoten gibi fitokimyasallar da narda bulunur. Nar bağışıklığı güçlendirerek, sağlıklı bіr ömür sürmenizi sağlar.

Nar suyunun öteki faydaları
Nar suyu, yürek ve kan damarlarını korur, kolesterol oluşumunu yavaşlatır ve hücreleri imha eden hür radikallere aleyhinde vücudu korumaya asistan antioksidanlar içerir.

Narın kilo verme etkisinden kullanmak için her gün 1 bardak nar suyu içmeye devam etmelidir. 1 bardak nar suyundaki kalori miktarı 77 ’dir.
Lifli yiyecekler ve içecekler kişinin uzun vakit tok durmasını sağlayarak açlığı önlerler.
Nar ise tam bіr lif deposudur. 100 gram nar 4 gram lif içerir, öyle jurnal almamız gereken lif miktarının 25 olduğunu düşündüğümüzde bu gayet iyi bіr rakamdır.

Nar nasıl tüketilebilir?
Narın suyunu sıkıp içebilir, salatalarınıza katabilir yahut meyve olarak yiyebilirsiniz, her seçenekte de narın zayıflama etkisinden yararlanabilirsiniz.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*