Anasayfa » Diyet Bilgileri » Nasıl Kilo Alınır? 15 Uzman Önerisi

Nasıl Kilo Alınır? 15 Uzman Önerisi

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Siz de zayıflıktan yakınanlardan mısınız? nasıl kilo alınır? 15 uzman önerisi makalemizde kısa sürede ideal kilonuza ulaşmanıza asistan olacak bazı tüyolara yer verdik.

1- Güne mutlaka sağlam bіr kahvaltı ile başlayın.
Tereyağ, fıstık ezmesi, fındık, fıstık gibi kalorisi yüksek, enerji veren, besleyici gıdalardan oluşan mükellef bіr kahvaltı kurun ve doyana değin yiyim.
Akarsu yerine ballı süt içmeli, tahin ve pekmezi sofradan yetersiz etmemelidir. Bütün saydığımız yiyecekler kilo aldıran, dinç gıdalardır.

2-Beslenme programınız 3 asıl öğün ve 2-3 ara öğünden oluşsun, asla öğün atlamayın.
Ara öğünde de pizza, hamburger gibi abes, zararlı yiyecekler yerine kuruyemiş, kuru meyve gibi kalori bombası besinleri seçim edin.

3- Öğünlerinizde yoğurt, salata ve meyve mutlaka yer alsın. Makarna, ekmek, hamuru işi, pilav da karbohidrat deposu, kilo alma hedefinize
muavin olacak yiyeceklerdir.

4-Zeytinyağı kalori açısından zengin, beslenme değeri yüksek kilo aldıran yağlardandır. Keza kuruyemişler de, şişmanlatan, bütün bіr vitamin deposu atıştırmalıklardır.
kilo almak istiyorsanız yeşil salatalarınıza bu yiyecekleri de eklemelisiniz!

5-Şişmanlama yolunda, alacağınız kiloları genelde adale olarak almaya çalışmalısınız.Her öğüne ekmek, makarna, patates vb karbonhidrat ve et,süt, tavuk, yumurta gibi protein ekleyerek bunu sağlayabilirsiniz.

6-Yemeklerden önce şüphesiz su içmeyin, su içmek iştahınızı kapatır, yeteri miktarda yemenizi önler.

7-İçeceğeniz çorbaya süt, krema, zeytinyağı, et suyu vb ekleyerek alacağınız kalori miktarını artırabilirsiniz.

8- Tatlılar kalori zengini, kilo aldıran besinlerdir, lаkіn fazla miktarda tatlı yemek iştahınıza set çekip, esas yemeklerin alımını azaltabilir.

9-Yiyeceklerin kalori miktarlarını adınız soyadınız gibi bilin ve mümkün mertebe kalorisi yüksek yiyecekleri biraraya getirin еlvеrіr sütlaçı sade değil, üzerine badem, kuruyemiş vb serperek yiyin, makarnayı peynirli yoksa kıymalı, pilavı ise etli tüketin.

10- Bir Takım yiyecekler ve baharatlar iştah açıcı etkiye sahiptir, iştahsız biriyseniz bu yiyecekleri seçim edin.

11- Sağlıklı kilo almak için kola, gazoz vb asitli zararlı, yüksek manâsız kalori içecekler yerine meyve suyu içmeyi yeğleyin.

12-Ahenkli spor yapın, spor gerçekleştirmek size kas olarak geri dönecek, dengeli kilo almanızı sağlayacaktır.

13-Moralinizin bozulmasını, motivasyonunuzun düşmesini önlemek için asla sürekli tartılmayın!

14-Stresten uzak durun, stres en önemli iştahsızlık nedenlerindendir.

15- Tüm bu tavsiyelere uymadan önce bіr diyetisyene başvurup hormonal testler yaptırıp, kilo alamamanızın altındaki fizyolojik nedeni tespit etmeye çalışın, tedavi olun. Ve diyetisyeninizin verdiği perhiz programına göre beslenin!

İlgili Konular

1 Ayda 10 Kilo Almanın Yolları İçin Tıklayınız

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*