Yeniler:
Anasayfa » Diyet Bilgileri » Paleo diyeti kilo aldırır mı?

Paleo diyeti kilo aldırır mı?

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Paleo diyeti kilo aldırır mı? Kilolarından kurtulmak namına patates, süt ürünleri, ekmek ve baklagillerden uzaktan duruyorsan, senin için o kadar de iyi haberlerimiz yok. Çünkü Melbourne Üniversitesi bilim insanları, paleo diyetinin zayılatmak bіr yanlamasına dursun, kilo belkі aldırabileceğini belirtiyor.

Paleo diyeti kilo aldırır mı?

Diyabet başlangıcı yer alan aşırı şişman farelere düşük karbonhidratlı ve de yüksek yağ içeren diyetlerin uygulandığı araştırmada, 9 haftalık bіr sürecin sonunda, paleo diyeti uygulayan farelerin insülin seviyelerinin yükseldiği ve gövde ağırlıklarının %15 ’i dek daha da kilo aldıkları gözlemlendi. Olağan diyetlerine devam etmeleri sağlanan farelerde ise herhangi bіr değişiklik gözlemlenmedi.

İlgini çekebilir: 2016 Diyet Trendleri

Bu haberlerden yola çıkarak makarna ve peynire yüklenme kararı almamalısın. Çünkü söz izle çalışmada önemli sınırlılıklar bulunuyor. ilk olarak, alıştırma hayvanlar üzerinde uygulandı. İkinci olarak da farelerin iyice neler ile beslenmiş olduklarını bilmiyoruz. Fakat tavuk ızgara ve sebze kavurması ile beslenmediklerinden eminiz.

Paleo diyeti kilo aldırır mı?

Paleo diyeti kilo aldırır mı?

Paleo ’nun yaratıcısı Loren Cordain, çalışmanın kriterlerden mahrum olduğunu ve diyet– rahatsızlık arasındaki niçin-netice ilişkisine dair nesnelliği barındırmadığını belirtiyor. Ona kadar fareler üzerinden yola çıkan tek bіr alıştırma, ırk üstüne genellenemeyeceği gibi, aynı zamanda da fena bіr bilimdir. Üstelik, bіr takım diğer çalışmalar, paleo diyeti gibi düşük karbonhidratlı ve yüksek yağ oranlı diyetlerin zayıflama konusunda etkili olabileceğini belirtiyor. Hatta bu diyetin, tartıdaki sonuçlar açısından vegan ya da Akdeniz diyetinden daha iyi olduğu da belirtiliyor. Geçtiğimiz sene American Journal of Clinical Nutrition‘da yayımlanan bіr değerlendirmede de paleo diyetinin kısa vadede kan basıncı ve bel çevresi konularında daha bereketli sonuçlar yarattığı belirtiliyordu.

Kaynak: womenshealth

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*