Anasayfa » Güzellik » 2014 Saç Trendleri

2014 Saç Trendleri

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

 Paris moda haftasında 2014 güz-kış sezonu trendleri podyumda sergilendi. Meşhur modacıların çılgın tasarımcıları kadar defilelerde kullanılan saç modelleri, aksesuarlar ve makyaj stilleri de dikkatimizi çekti. 

Düzensiz ve yoğun dalgalardan, belirgin bіr şekilde ortadan ayrılan saçlar, görkemli at kuyrukları ve 60’lı yılların retro saç modelleri podyumda gördüğümüz saç trendleri arasındaydı.

2014 saç trendlerini podyumdan sokağa taşımak ve kendimize uygulayabilmek için küçük bіr araştırma yaptık. İşte 2014 sonbaharında göreceğimiz en seksi saç modelleri!

Balerin topuzu

Diane von Furstenberg defilesinde tepeden toplanmış, hafif düzensiz balerin topuzları kullanıldı. Dans provasından çıkmış bіr balerinin saçlarını andıran bu topuz modeli gündelik stilimizle mükemmel olacak. 

Gaultier ve Prada defilelerinde gördüğümüz topuzlar ise, sahneye çıkmaya hazır bіr balerinin saç modelini andırıyordu. Dümdüz bіr şekilde arkaya yatırılmış ve topuz üretilmiş saçlar, düzensiz balerin topuzuna şık bіr alternatif oluşturuyor.
Beygir kuyruğu

Beygir kuyruğu saçlar tekrar! Boncuklar ve bez şeritleriyle süslenmiş beygir kuyrukları Chanel defilesinde hepimizi büyüledi!

Ralph Lauren ve Jonathan Saunders defilesinde ise sofistike ve süslü at kuyrukları görüyoruz.
Karışık dokular

Üstteki kısmı ıslak daha aşağı kızmı kuru saçlar, bantlı küt modeller veya ıslak ve taranmamış gibi görünen topuzlar.

Philip Lim, Lanvin ve Thakoon defileleri de dahil almak üzere çoğu defilede saçlarda girift dokular kullanıldı.
Saç dipleri nemli gibi görünürken saç telleri aşağıya doğru dümdüz bırakılmıştı.

Marc Jacobs ve Alexander Wang defilelerinde kullanılan saç modellerinde daha futuristik bіr stil hakimdi.
Mod stili

Abartılı bіr şekilde kabartılmış ve bölümlere bölünmüş dümdüz saçlar versace defilesinde gözümüze çarpan en hoş saç modellerinden biriydi.

Retro esintili saç stilleri Nina Ricci, Dsquared2 gibi defilelerde de benzer bіr şekilde karşımıza çıktı. 60’lı yılların mod stilinden esinlenen saçlar 2014 güz sezonu için şahane bіr tercih!
Ortadan ikiye ayrılan saçlar

Balmain ve Chanel defilelerinde saçlar sımsıkı iki yana ayrılmıs ve at kuyruğu yapılmıştı. 

Stella McCartney, Balenciaga ve Valentino defilelerinde de saçlar muntazam bіr şekilde ortadan ikiye ayrıldı çünkü yanlardan küçük tutamlar çıkartılarak ense hizasında topuzlar yapıldı.
Örgüler ve burgular

Marc by Marc Jacobs ve Givenchy defilesinde modellerin saçlarına ikili örgüler uygulanırken, Etro defilesinde ise modellere hareketli, güya dağınık balıksırtı örgüler uygulandı.
Dolce & Gabbana ve Nicole Miller defilelerinde örgüler, bükülmüş, dağılmış ve topuzların içine sıkıştırılmıştı.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*