Yeniler:
Anasayfa » Güzellik » 5 fondöten hatası

5 fondöten hatası

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Simdi sizlere sıklıkla yapılan 5 fondöten hatasını nasıl gidere biliriz. Bu konu hakkında bilgilerimiz paylaşmak istiyoruz. Gelin şimdi birlikte bu konulara bіr göz atalım.

NEMLENDİRME

Yüzümüze fondöteni kullanmadan önceki ilk durum evre nemlendirici göstermek. Bu belirlenmiş olmazsa olmazlardan bіr kural. Bu hem fondötenin yapısını incelterek daha doğal ve pürüzsüz bіr dış görünüş elde etmenizi sağlayacak ayrıca de makyajınızın çizgilere dolmasını önleyecektir.
 
FONDÖTEN İÇERİĞİ

Gelelim ikinci adıma. Bu adımda en kayda değer bіr öteki ayrıntısıyla uğraşma cildinize en yerinde fondöteni seçmektir. Zira cildinize uygun olmayan bіr fondöten renk farkı ve cildinizde şişkin bіr görünüme yol açacaktır buda bizim istemediğimiz bіr sonucu doğuracaktır. Eğer yağlı bіr cildiniz varsa mat ve parlak olmayacak bіr görünüş sağlayan pudra bitişli fondöten kullanmalısınız. Kuru cilt yapısına sahipseniz su bazlı ve nemlendiricili bіr fondöten secimi yapmanız en içten seçim olacaktır.

UYGULAMA

Fondöteninizin doğal ve pürüzsüz durması için içeriği dek başvuru yapacağınız malzemelerde çok önemlidir. Fırça, sünger ya da parmaklarımız kullanım seçenekleri aralarında. Doğru fırça seçimiyle fondöteninizi eşit miktarda tüm cildimize dağıtarak doğal bіr dış görünüş oluşturabilirsiniz. Son dönemin gözdesi Beauty Blender ’lar ile bіrçok kişinin gönlünü kazanan süngerler ise fondötenin dalga dalga durmaması için iyi bіr seçenek.  Ama yine de hem kolay ve zahmetsiz olması keza de verdiği ısıyla ürünün kolay şekilde yayılması için parmak uçları en hoş alternatif.
 
RENK SEÇİMİ

Bu aşamaların temelinde bіr öteki manâlı nokta cildinizin renk tonuna en uygun fondöten rengini bulmak olacak. Genel de fondöten satmak noktalarında satmak temsilcilerinin önerileri iki ton koyu renk tercih etmeniz olsa da siz bunları görmezden gelin. Siz teninizin en yerinde rengini bulmaya özen gösterin ve ürünü almadan öncede belirli bilek ve boyun bölgenizde denemeyi de es geçmeyin bilhassa boyun bölgesinde yapılan denemeler size en içten yanıtı vereceğini de unutmayın.

KAPATICI

Makyaja başlarken fondöten kullanımının en büyük hatalarından biride her şeyi fondötenle kapatmaktır. Yüzünüzün faklı yerlerinde faklı renk tonları vardır yüzümüzün orta kısmında dış hatlara dürüst rengi koyulaşmaktadır bu nedenle sivilce yâda kızarıklıların bulunduğu böyleye tarafından fondöteninizin bіr yâda iki ton kapalı bіr rengiyle kapatıcı kullanarak değil etmeniz sonraki aşamadaki fondöten detaylarının daha hatasız olmasını sağlayacaktır.
 
 
 

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*