Yeniler:
Anasayfa » Güzellik » Açlık krizleriniz neyi işaret ediyor?

Açlık krizleriniz neyi işaret ediyor?

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

 Gün ortasında kendini belirten çikolata krizleriniz yüzünden canınız sıkılıyorsa, bu duruma üzülmek yerine onların size iletmek istedikleri mesaja kulak verin ve atıştırma krizlerinizin niçin kaynaklandığını anlamaya çalışın.

 bіr anda çikolata yemezseniz ölecekmiş gibi hissetmeniz, çikolatanın dünya üzerindeki en gıda oluşundan yok! Muhtemelen bu krizinizin gerisinde değerlendirilmesi gereken biyoloji ile ilgili faktörler var.

 

 Arzu ve atıştırma krizleri çoğu nedenden kaynaklanıyor ve bambaşka şekillerde kendini gösteriyor olabilir. Birincil bakışta nedenini anlamadığınız ve “canım istiyor” diyerek değerlendirdiğiniz yemek krizlerini yakından inceledik.

 

İşte atıştırma ve istek krizlerinizin size işaret ettikleri!

 

Magnezyum eksikliği

 

 Istek krizleriniz bіrçok vakit iyi beslenmediğinizin işaretini verir. Çikolata , tuz yiyecekler ve şeker bu stil açlık krizlerinde tüketilen gıdaların başında geliyor. 
Hiç brokoli ya da haşlanmış tavuk krizine girdiniz mi? 

 

 Ne zaman besin şekliniz magnezyum açısından zengin besinler, yardımsever yağlar , sağlıklı karbonhidratlar , B vitamini açısından varlıklı gıdalar ve doğal mineral kaynaklarını içermezse, canınız o anda bu beslenme eksikliklerinizi çarçabuk giderebilecek sağlıksız gıdaları harcamak ister.

 

 Çikolata magnezyum açısından epeyce varlıklı bіr beslenme maddesidir. Magnezyum vücudumuzun stresle savaşması, bize enerji vermesi ve 200’den fazla enzimatik reaksiyonu sıralamak için gerekli bіr besin maddesidir.

 

Stres ve yoğun egzersizler magnezyum seviyenizi düşürebilir. Bu durumda sürekli olarak magnezyum taşıyan dinç gıdalar tüketmeniz gerekiyor. 

 

Çikolata ve yeşil yapraklı sebzeler, dünya üzerindeki herşeyden artı miktarda magnezyum içeriyor.

 

Chia çekirdeği, balkabağı çekirdeği ve badem magnezyum içeren diğer yiyecekler.

 

Mineral ihtiyacı

 

Eğer canınız tuz bіr şeyler yemek yemek istiyorsa, sodyum içermeyen sebze sularından tüketin. 

 

Bu sebze suları sodyum açısından oldukça zengindir. veya sebze suyu içmek istemiyorsanız yemeklerinizde Himalaya deniz tuzu kullanabilirsiniz. 

 

Vücudunuzun tuz ve yağlı cipslere ihtiyacı yok. Vücudunuzun ihtiyacı olan şey tuzun içinde bulunan magnezyum ve potasyum gibi mineraller.

 

Yani canınız bіr paket cipsi mideye indirmek istediğinde sahiden vücudunuz size minerallere ihtiyacı olduğunu söylüyor!

 

Doğal karbonhidratlar

 

Eğer canınız tatlı bіr şeyler yemek istiyorsa beslenme planınıza havuç ve patates gibi sebzeleri ekleyin.

 

 Bu sebzeler böğürtlengiller ve domatesler gibi doğadan şekerli bіr tada sahiptir. Şeker yerine bu sebzeleri tüketin ve derhal sizi esir bölge bonbon krizinizin ortadan kaybolduğunu görün.

 

 Eğer mısır gevreği ve kurabiye gibi şeyler yemek istiyorsanız, bіr avuç dolusu fındık , kuru üzüm ve incir tüketebilirsiniz. Bu besinler tatlı krizlerinizle başa çıkmanızı sağlayacak yararlı ve sağlıklı yiyeceklerin başında yer alıyor.

 

Protein eksikliği

 

Hiç diyetinizde daha doyurucu bіr besine ihtiyacınız olduğunu düşündünüz mü? 

 

Yemek yedikten sonradan belkі hala aç mısınız? durmadan kendinizi aç hissetmeniz yalnızca yeterli miktarda protein tüketmediğinizi gösterir. 

 

Eğer diyetinize et, yumurta, ypğurt gibi kaliteli proteinler eklerseniz kendinizi sürekli aç hissetmediğinizi ayrım edeceksiniz.

 

Vücudunuzun beyin fonksiyonlarınızı ve metabolizmanızı hazırlamak için proteinlerden sağladığı dinç amino asitlere ihtiyacı var.

 

Eğer şikayetiniz arzu hissiyle ilgiliyse bu sorunu daha pozitif protein tüketerek aşabilirsiniz.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*