Yeniler:
Anasayfa » Güzellik » Alımlı gözlere kavuşmanın püf noktaları

Alımlı gözlere kavuşmanın püf noktaları

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Bakımlı bayanların katiyen kullanmadan geçemeyeceği bіr detaydır rimel. Gözleri daha artı ön plana çıkartıp çekiciliğinize çekicilik katmanın bіr diğer önemli unsurudur. Makyaj yapmanın da az daha yapı taşlarından biridir. Lakin rimel kullanırken nelere uyarı etmeli nelerden kaçınmalı ve en önemlisi hangi noktaları abartmadan ön plana çıkartmalıyız. Bu konular hakkında bu yazımızda sizlere püf noktaları açıklayacağız.


DOĞRU RIMEL SECİMİ

Makyaja başlarken en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri doğru rimel secimidir. Biz kadınların en büyük gerçek dışı tabiî ki uzun ve buruşuk kirpiklere sahip olmaktır. Kirpikler yüzde en çok uyarı toplayan noktadır. Bu yüzden bayanların ikinci tercihlerinden biri olan fаkаt meşakkatli bіr meslek olan takma kirpik kullanmaktır. Peki, doğal bіr kirpik mi istiyoruz o zaman doğru rimel ve doğru bіr sürme tekniğiyle bu istediğimizi de yerine getire biliriz.

Hacimli ve daha uzun kirpiklere kavuşmak için maskarayı kirpikleri itmeden ve olabildiğince yavaş bіr şekilde sürün. Önemli bіr öteki ayrıntıda gözlere bіr işlem uygulanmamışken kirpiklere pudra sürmek ve kısa bіr beklemeden sonra maskara kullanmak daha hacimli kirpiklere kavuşmanızı sağlayacaktır. Maskara kullanırken yapılan en büyük ve en sık hatalardan biri de maskarayı sürerken kirpik üzerinde topak oluşmasıdır. Kirpikler o süre birbirine yapışır ve gözden düşmüş bіr fena görünüme yol acar. Kirpiklerin birbirinden ayrı iken işlem uyguladığınızdan da kesin olun . Maskara fırçanızı sık sık temizlemeniz gerektiği de diğer bіr ince ayrıntıdır. Maskarayı sürmeden önce bіr kıvırıcı yardımı ile kirpikleri kıvırmanız daha kaplı ve uzun kirpiklere kavuşmanız da etkili olacaktır.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*