Yeniler:
Anasayfa » Güzellik » Ananas Tüketmek İçin İyi Nedenler

Ananas Tüketmek İçin İyi Nedenler

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Lezzetlidir

Bu tropikal meyveyi daha önce tatmadıysanız bunu daha artı geciktirmeyin. Çünkü ananas fiilen de çok lezzetlidir.
Kolayca soyulur
Zorlama gibi görünse de ananası soymak çok kolaydır. Ananası düzenlemek için, iki ucunu belirli ve sonradan belirgin bіr bıçakla kabuğunu soyun. Sonradan ananası dörde bölün ve hepsinin içindeki sert kısmı alın ve kalan kısmı minik, lokmalık parçalara bölün. Artanı buzdolabında saklayabilirsiniz.
Antioksidanlar
Pek fazla meyvede bulunan antioksidanlar ananasta da vardır.
Kullanışlıdır
Ananasla pek çok şey yapabilirsiniz. Salataya katabilir, yemeklerde pişirebilirsiniz. Ananas, avokado ve jalapenoyu karıştırıp tavuk ve balıklarınızı bu sosla lezzetlendirebilirsiniz. Ananas, kivi, mango, portakalı karıştırıp lezzeli bіr meyve salatası yapabilirsiniz.
Yemek pişirebilirsiniz
Çiğ olarak fazla leziz olan ananas, pişince de bіr zіrа leziz olur. Ananas parçalarını tavuk göğsüyle karıştırın ve içine kırmızı dolmalık biber ekleyin. Daha Sonra bunu pişirin ve nefis bіr tatlı ekşi tavuk elde edin. veya ananas suyu ve teriyaki sos ile tavuğu pişirin ve mükemmel bіr Hawaii yemeği elde edin. Ananaslarınızı ızgarada pişirip üzerine bal ekleyerek bіr tatlı da hazırlayabilirsiniz.
Kalorisi düşüktür
Bir kase ananas sadece 100 kaloridir. Yani tatlı olmasına rağmen onu yemekten korkmanıza lüzum yok!
C vitamini
Ananas, C vitamini ile doludur ve bu, immün sisteminiz ve yaralarınızın iyileşmesi için manâlı bіr vitamindir. Her gün ananas tüketmek, soğuk algınlığına yakalanmanızı engeller.

Sağlıklı günler dileriz!

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*