Yeniler:
Anasayfa » Güzellik » Bacaklar nasıl tıraş edilir?

Bacaklar nasıl tıraş edilir?

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)
Kuru tıraş
 Bacaklarınız kuruyken onları tıraş olmak yapabileceğiniz en büyük hatadır. Kuru tıraşı yalnızca elektrikli makinelerde uygulayabilirsiniz. Jiletinizi tekrar tekrar ıslakken yapın bu, tahriş olmayı ve kesikleri azaltacaktır.
Ölü derilerden arınmamak
 Cilt bakımının en kayda değer adımlarından biri ölü deriden kurtulmaktır. Kuru deriden arınmak size üstünde çalışacak daha pürüzsüz bіr yüzey hazırlar. Bu Nedenle kesikler ve tahrişlerin önüne geçilir.
Emin bіr şekilde traş etmemek
 Bacağınızı alırken öyle fazla öbür açıyı göstermek problemlere neden olur. Kıl dönmeleri, batıklar, kesikler ve tahrişler bu hatadan nedeniyle ortaya çıkabilirler. Vücudunuzun hangi bölgesini traş ederseniz edin daima benzer yönde uygulayın.
Sonrasında nemlendirmemek
 Tıraştan sonra losyon, karoser kremi göstermek cildinizin rahatlamasını sağlar. Ahenkli olarak krem kullanmak ise cildinizi her zaman nemli ve sağlıklı kılacaktır.
Tıraş kremi ya da jeli kullanmamak
 Bacaklarınızı tıraş ederken mutlaka kayganlaştırıcı jel ya da krem kullanmalısınız. Bu ürünleri kolayca marketlerden veya eczanelerden elde edebilir ve daha problemsiz, tahrişsiz ve yakın bіr tıraş elde edebilirsiniz.
Jileti değiştirmemek
 Körelen jiletler cildinizin daha basit kesilmesine niçin olur. Pek fazla insan jiletini yeterince sık değiştirmiyor ve böylece başarısız tüy alımları ve problemler yaşıyorlar. Jiletinizi uygulama sıklığınıza bağlı olarak her ay/hafta emin günlerde değiştirin ve bunu ihmal etmeyin.
Telaş ederek jilet gerçekleştirmek
 Seri ve telaş tıraş kendinizi kesmenize neden olur. Keza bazı bölgeleri unutursunuz ve çabalarınız boş yere gider. Tıraş Bıçağı uygularken tekrar tekrar buna zaman ayırın ve telaş etmeden, özenli bіr şekilde bakımınızı yapın.

Sizin de önerileriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*