Yeniler:
Anasayfa » Güzellik » Barpiyo egzersizi nasıl yapılır?

Barpiyo egzersizi nasıl yapılır?

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

 En sıcacık egzersiz kıyafetlerinizi giyin ve parmak ucunuzda yükselin!

Barpiyo egzersizleri pilates, bale ve yoga hareketlerinin birleşiminden doğuyor ve bu farklı disiplinleri destekleyen ısınma ve serbest siklet egzersizleri ve kardiyo ile birleşiyor.

 

Temelde ceset kaslarının dayanıklığına dayanan bu alıştırma yöntemi vücudunuzu şekle sokmak için çok iyi bіr seçim. Barpiyo ile kilo tahsis etmek ve hoş bіr fiziğe sahip edinmek isteyenler bu egzersizi kardiyo ile desteklemeyi seçebilir.

 

Vücudun esas kas gruplarını çalıştırmayı hedefleyen Barpiyo, kas yoğunluğunu arttırıyor ve kasları güçlendiriyor. 

 

Vücudunuzun üst kısmını güçlendirdikten sonradan bale hareketleri kadınları azami zorlayan bölümlere geçiyor.

 

Kalçalar, basenler , karın ve kollar… Barpiyo’nun yoğun esneme hareketleri ve duruşları forma girmenize ve vücudunuzun sorunlu bölgelerini şekillendirmenize tezgâhtar oluyor.

 

Bu egzersizler esnasında bіr bale barı kullanılıyor. Bale barına yaslanarak yapılan egzersizler küçük hareketlerle hem yağ yakmanızı hemde kaslarınızı çalıştırarak vücudunuzu şekillendirir.

 

Barpiyo egzersizlerini düzenli olarak uygulayan kadınlar ayaklarını burunlarına değdirdiklerinde çok şaşırdıklarını ve katiyen bunu yapamayacaklarını düşündüklerini itiraf ediyorlar. 

 

Barpiyo egzersizlerini uygulamak için daha önce hiçbіr dans eğitimi almış olmanız, hiçbіr sporu yapmış olmanız gerekmez.

 

Barpiyo’nun yoga ve pilatesten ayrılan yönlerinin başında egzersizlerin büyük bіr bölümünün bale barı kullanılarak yapılması geliyor. 

 

Yoga ve pilates hareketlerinin büyük bіr bölümü ise alıştırma matının üzerinde uzanarak yapılıyor.

 

Barpiyo egzersizlerinde ise hareketler ayğırlıklı olarak ayakta yapılıyor.

 

Barpiyo alıştırma yöntemi vücudunuzda bulunan büyük kas gruplarını çalıştırır ve esneme hareketleri ağırlıkta olduğu için fitness gibi kısa şişkin adaleli bіr karoser görünümü yerine ince, uzun ve zarif bіr silüet yaratır.

 

Vücudunuzda bulunan yağ oranını ise etkili bіr oranda azıltır. Bilhassa kilo verme ve incelme için kendinize uygun bіr çalışma düşünüyorsanız, dinç bіr gıda biçimiyle desteklendiğinde barpiyo egzersizlerinin ne dek işe yaradığını göreckesiniz.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*