Yeniler:
Anasayfa » Güzellik » Burun estetiği Sık Sorulan Sorular

Burun estetiği Sık Sorulan Sorular

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Öteki adı da rinoplasti olan bu ameliyatta burunun dış yapısının yüz ve yüzde bulunan diğer parçalar ile estetik bіr dış görünüş sağlanması yanında burun orta direğinin düzeltilmesi sağlanır. Keza estetik bіr görünüm keza de kuytu nefes alma sağlanır.

Bu ameliyat için yaş sınırları var mıdır?

Bu tatbik için herhangi bіr üst yaş sınırı yoktur öyle bayanlarda 14-15 yaş sonrası erkeklerde ise 17-18 yaş sonrası yapılmaktadır. Hem bu ameliyatın gerçekleştirilmesi için herhangi bіr özel mevsim olmadığı gibi tekrar tekrar yapılabilmektedir.

Burun ameliyatı gerektiren hastaların şikayetleri nelerdir?

Hastalar iki sebepli olarak başvurmaktadırlar. Bunlardan birisi estetik görünümden duyulan rahatsızlıklardır. Bu rahatsızlığın boyutu da ameliyat kararı elde etmek için önemlidir. Hastaların dilekçe nedenlerinden birisi de nefes alma sorunlarıdır. Bu durumda yapılacak olan inceleme doğrultusunda kıkırdaklarda ya da kemikler de bіr çarpıklık mi var yahut burun içi eti mi var karar verilerek kullanım gerçekleştirilecektir.

En sık görülen estetik bozukluk nedir?

Hastalar genel olarak yüksek burun kemeri veya burun ortasında bulunan çıtanın güçsüz olması nedeniyle bu beklentiye girmektedirler. Ayrıca da burun ucu ile burun sırtı aralarında estetik açıdan görülen uyumsuzluklar da burun estetiği ameliyatı için sıklıkla gеrеkçe olabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatından ne dek önce hastaneye yatmak gerekliliği vardır?

Bu ameliyat türünde fazla uzun dönemler önce hastaneye yatma gereksinimi yoktur. Ameliyattan birkaç saat önce hastanede edinmek tatmin edici olacaktır.

Ameliyat öncesi aç kalmak gerekir mi?

Burun estetiği ameliyatları genel anestezi aşağı yapılması sebebiyle altı saatlik bіr arzu beklenmektedir. Devamlı kullanılan ilaçlar var ise bu durum doktor ile paylaşılmalı ve değer biçme bu çerçevede yapılmalıdır. Ama aspirin ve sanki ilaçlar son hafta kullanılmamalıdır.

Ameliyatlar lokal uyuşturma ile mi yahut genel hissizlik ile mi yapılmaktadır?

Burun ameliyatlarında mutlak konsantrasyon gerekiyor olması nedeniyle lokal hissizlik yok genel hissizlik uygulanmaktadır. Bu hastanın yapılan işlemleri görmemesi veya hatırlamaması adına gerçekleştirilmektedir. Fakat uyuşturma için uygun olup olunmadığına dair değerlendirmelerde kesinlikle yapılacaktır.

Adetli elde etmek veya sigara uygulamak burun ameliyatında ne gibi etkiler yapar?

Adetli olmanın burun ameliyatına herhangi bіr etkisi olmasa da sigaranın ameliyattan 15 gün önce bırakılması beklenmektedir. O Kadar çünkü sigaranın her uyuşturma gereksiniminde negatif etkileri olacaktır.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*