Anasayfa » Güzellik » Döneme göre güzelleşin

Döneme göre güzelleşin

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

İste cilt bakımınız ve yasama tarzınız hakkında bіr takım güzel öneriler…

20’li yaşlar
Cildinizin ıslak kalmasını sağlayacak bіr krem seçin. Yeni ürünlerin bazılarının içeriğinde kasılmayı engelleyen faktör maddeler var. ‘Spasmolitik’ denilen bu maddeler, mimiklerin oluşturduğu kırışıkların belirgin ülkü gelmesini geciktiriyor. Ağır kozmetikler yerine, üstünde gençlere yerinde olduğuna dair ibareler olan kremleri tercih edin.

30’lu yaşlar
Gözenekli Olan yapımını tetikleyen, retinol içerikli kremler kullanmalısınız. Bu, cildinize A vitamini desteği verir ve cildinizin daha aydınlık ve elastik bіr görüntü kazanmasını sağlar. Görüntünüz sizi aslında mutsuz ediyorsa, bilirkişi bіr hekime botoks yaptırıp yaptıramayacağınızı danışmalısınız. Güneşin dikey geldiği saatlerde katiyen uzun zaman dıştan kalmayın.

40’lı yaşlar
A, C, E vitaminlerince zengin kremler kullanmalısınız. Soya tüketmeye çalışın. Melanin düzeyini dengeleyecek ürünler seçmeniz gerekiyor. Anti-aging özellikli serumlar da yararlı olabilir. Yağ ve şekerden daha uzaktan, meyve ve sebzeye daha yakın bіr besin düzeni oluşturmaya çalışın. Gece fazla geç saatte yatmamaya dikkat edin. Mümkünse öğle saatlerinde de kendiniz için bіr ‘siesta’ arası verin.

50’li yaşlar
Hücre onarıcı ve nem dengesini sağlayacak kremler kullanmalısınız. Yağ bazlı ürünler kullanmanın zamanı geldi. Kullandığınız kremlere uzun saatler etkisini sürdüren formüllere sahip olması da koşul. Bakımınızı tamamlamak için kremlerin gücünü artıracak serumlardan yararlanın. Kilonuzu sabit tutmaya itina gösterin bu nedenle sarkmaların belirginleşmesini engelleyeceksiniz. Günde 1,5-2 litre su içmeye itina gösterin.
 

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*