Yeniler:
Anasayfa » Güzellik » En yeni zayıflama stratejisi

En yeni zayıflama stratejisi

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

 İncelmek için yeni yapılan araştırmalar sonucu ortaya meydana çıkan tekniklerden yararlanaın!

Minik porsiyonlar tüketmek veya besin şeklinize sebzeleri de eklemek gibi popüler ve bayağı zayıflama taktiklerinden mutlaka haberiniz vardır.

 

Olur Ya de daha kolay zayıflamanıza yardımcı olacak yeni zayıflama tiktikleri tabağınıza daha eksik miktarda yemek koymaktan ya da kalori saymaktan daha etkili.

 

İşte son araştırmaların ortaya çıkardığı 6 zayıflama tüyosu!

 

Ne zaman ne miktarda besleneceğinize siz karar verin. Ne sıklıkta yediğiniz önemli yok. Manâlı olan ne yediğinizdir.

 

 Porsiyonlarınızı küçültmek ya da kalorileri eksilmek yerine kendinizi nasıl daha iyi hissediyorsanız o kadar beslenin. Günde üç öğün ya da altı öğün tüketip tüketmeyeceğinize kendiniz karar verin.

 

 İngiliz Şeker Hastalığı ve Yürek Hastalıkları dergisinde yayınlanan bіr çalışmada düzensiz aralıklarla düşük kalorili rejimler uygulamak fazla kilo artışına ve obeziteye sebebiyet verebilir.

 

 Makalenin yazarlarından Dr. James Brown, kadınlar için en iyi sonuç veren yöntemin 5 gün normal bіr beslenme biçimi uygulanması ve öteki iki gün 500 kaloriden az tüketilmesi olduğunu söylüyor. 

 

Kısa süreli olarak düşük kalorili beslemek insulin hassasiyetini iyileştirir ve metabolizmanızı düzenlemeye muavin olur.

 

 Psychological Science dergisinde yayınlanan bіr makaleye tarafından, yemek masasına oturur oturmaz yemek yemeye başlamayan, bunun yerine içecekleri aranje etmek, yemeğin içindeki havuçları ayıklamak gibi şeylerle uğraşan şahısların yedikleri öğünden daha çok memnun etme oluyor.

 

Ve yediğiniz yemek yemek sizi daha fazla memnuniyet ettiğinde kendinizi daha eksik kalori tüketmenize karşın tıka basa batmış hissediyorsunuz.

 

Diabets Care’deki bіr makaleye tarafından yemekten hemencecik sonradan yapılan yürüyüşler sabah yapılan yürüyüşlerden daha yardımsever. 

 

 Yemek Yemek yedikten sonra 15 dakika yürüyen 2. müşteri diyabet riski yer alan yetişkinlerin kan şekeri seviyeleri ölçüldüğünde, 45 dk sabah yürüyüşü yapan yetişkinlere kadar daha iyi sonuç elde edildi. 

 

Egzersiz kasların glukozu daha etkin bіr şekilde kullanmasını sağlıyor. Değişmez kan şekeri seviyesi de metabolizmanızı ve istek seviyenizi dengede tutuyor.

 

Televizyon izlerken yemek yemek yememeniz gerekir çünkü yediğiniz yemeğe odaklanmamak ne yediğinizi unutmanızı kolaylaştırıyor. 

 

Yemek sırasında elinizdeki çatal bıçağı bırakıp laflamak ya da müzik dinlemek , banal bіr akşam yemeğini daha hatırlanabilir bіr tecrübe haline getiriyor.

 

Plos One’da yayınlanan bіr araştırmaya göre her tatlı sürprizi geri çevirmek ve kendinizi ödüllendirmemek bіr vakit daha sonra geri tepebilir.

 

Diyet yaparken kendilerini çikolatadan yoksun bırakanlar, çok katı perhiz yapmayan ve ara sıra bіr tutam çikolata yiyenlere kadar perhiz yaparken çikolataya daha çok imreniyor.

 

Eğer canınız fazla kalorili bіr şeyden yemek istiyorsa ufak bіr porsiyon yiyin ve diyetinize devam edin.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*