Yeniler:
Anasayfa » Güzellik » Fondöten Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Fondöten Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Makyaja başlamadan önce deri temizliği yapar ve makyajın temelini oluşturan Fondöteni cildimize süreriz.

Fondöten seçimini yanlış yaptıysanız makyajın temeli sarsılmıştır ve istediğiniz sonucu alamayacaksınızdır.

Peki yapılması gereken nedir?

Yapılması gereken cildinizle ilgili kendinize 3 soru sormak ve cevaplara göre fondöten seçmektir…

Profesyonel manken ve moda çekimlerinde dikkatinizi çekmiştir.

Pürüzsüz bіr deri ve alımlı çarpıcı bіr makyaj. Nasıl oluyor da bu değin pürüzsüz bіr makyaj olabilir diye sormuşuzdur kendimize.

Doğru fondöteni yeğlemek için illa makyaj artisti mi elde etmek gerekiyor?

Aslında yanıt çok basit. Cildimize uygun ürünler kullanarak, istediğimiz görüntüyü yakalayabilir ve kendimizin özel makyaj artisti olabiliriz.
 
Çoğu insan hayatı her tarafında dürüst fondöteni arar durur. Bir türlü istediği sonucu yakalayamaz.

Ya rengi tutmaz veya matlığı.

Doğrusu bu dek çok marka ve çeşit varken kafamızın karışması adi.

Yapılması gereken ise cildinizle ilgili kendinize 3 soru sormak ve cevaplara tarafından fondöten seçmektir.

Fondöten seçerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

 

1.DERI TİPİNE KADAR FONDÖTEN SEÇİMİ
 
 
Her şeyden önce cilt yapınızı tanımanız ve ona yerinde makyaj ve temizleme  ürünleri kullanmanız en içten adım olacaktır. Cildiniz  kuru mu yoksa karma mı yada yağlı mı,? Cilt yapınıza kadar fondöten seçmelisiniz.
Yağlı cilt tipine sahipseniz, gün içinde cildinizde makyaj istediğiniz kadar daimi olmayacak ve yüzünüzde açıklanmış bölgelerde yağ dengesizliğinden nedeniyle parlamalar meydana gelecektir. Tüm bunları alıkoymak için matlık özelliği olan su bazlı fondötenleri kullanmalısınız ki cildinizdeki parlama kaybolsun ve makyajınız daha çok daimi bіr ışık halkası gelsin.
Su bazlı ürünler, cildinizin yağ dengenizi de bozmayacak, sivilce gibi deri problemlerine niçin olmayacaktır. Keza matlaştırıcı mendiller ve baz kullanımı, fondöteninizin kalıcılığını arttıracaktır.
Kuru cilt tipine sahipseniz, cildinizdeki makyajın pul pul dökülmesini durdurmak için ince yapılı ve nem veren fondötenleri seçim edebilirsiniz. Bilhassa nemli görünümlü/bitişli fondötenler, cildinizi daha canlı gösterecektir.
Hem haftada bіr mutlaka peeling uygulamanız ve makyaj altına yoğun nemlendirici krem kullanmanıza dikkat etmeniz gereken önemli  bіr öteki adımdır.
Karma deri tipine sahipseniz, fondöten seçimi için en şanslı deri tipine sahipsiniz demektir. Geniş mahsul yelpazesinden istediğiniz fondöteni seçebilecek olmanıza karşın cildinizi iyi incelemeli ve ortam koşullarına kadar değişimleri peşine düşüp takip etmelisiniz.
T bölgesi yağlı karma ciltlerde, bu bölgelere öncesinde matlaştırıcı baz göstermek ya da bilhassa ağız çevresi mevsimsel olarak fazla kuru olanların, bu bölgelere özel yoğun nem veren ürünleri kullanmaları gerekmektedir.

2. DERI RENGİNE GÖRE FONDÖTEN SEÇİMİ
 
Fondöten renginin seçimi, yapısı değin tartı taşımaktadır. Fondötenin, boyun ve dekolte rengimizle uyumlu olması doğal ve kusursuz bіr görüş için olmazsa olmaz bіr durumdur
Daha Alçak tonunuzu bilmek için ufak bіr kaç test yapabilirsiniz. En basiti, kol içi damar rengine kadar daha alçak tonunuzu devretmek olacaktır. Damarlarınız yeşile dönükse Sarı Alt Tonlu, maviye dönükse Pembe Daha Alçak Tonlu bіr cilde sahipsiniz demektir.

3. CILT KUSURLARINA GÖRE FONDÖTEN SEÇİMİ

Gerçekten hepimizin ilk uyarı ettiği konu çoğunlukla fondötenin kapatıcılık özelliği oluyor. Günlük hayatta, ince ve kapatıcılığı daha düşük ürünleri seçim etmemiz cildi yormayacaktır. Özel günlerde ise kapatıcılığı daha yüksek, HD özellikli fondöten seçimi yapabilirsiniz. Unutulmaması gereken nokta, fondötenin kapatıcılığı ne kadar yüksek olursa olsun, deri tipimize ve rengimize uygun olmadığı sürece asla istediğimiz sonucu elde edemeyecek olmamız. Eğer bіlе, hala cildinizin yapısı ve rengi konusunda kafanızda soru işaretleri varsa uzmanlardan yardım alabilir ve cildinizi tanıyarak, sizin için en doğru fondöteni seçebilirsiniz
 
Kaynak: Lifestyla.com

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*