Yeniler:
Anasayfa » Güzellik » Göbek yağlarından kurtulmanın yolları

Göbek yağlarından kurtulmanın yolları

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

 Metabolizmayı hızlandıran ara öğünler yağlanmanın en büyük düşmanı!

Göbek yağlarından kurtaran 10 ara öğün!

 Perhiz yapan ya da dengeli beslemek için uğraş verenlerin iradelerini en fazla zorlayan, sonuç almayı engelleyen ve sağlığa zararlı beslenmeye niçin olan şart öğün aralarında ya da gece geç saatlerde birden ortaya çıkan yeme-içme krizleri. Bu krizlerin önlenmesi veya iyi yönetilebilmesi kilonun korunmasında büyük önem taşıyor. 

 Yeme-içme krizlerini önlemenin sırrı ise uzmanlara tarafından dürüst düzenlenmiş ara öğünler. Dinç ara öğün alışkanlığı göbek bölgesinde yağlanmanın da en büyük düşmanı. 

 Herbalife Beslenme Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Banu Çaycı yeme krizlerinin önlenmesinde ara öğün programının önemine uyarı çekerek midenin 2,5-3 saatlik süreçlerde boşaldığını ve bu noktaya gelindiğinde yiyeceklere karşısında irademizin zorlandığını belirtti. 

 Dr. Çaycı, mide adamakıllı boşalmadan yarım saat ya da bіr saat önce alınacak 100-200 kalorilik ara öğünlerin, iştahı bastırdığını, ani iniş çıkışlarla yiyeceklere aleyhinde direnci düşüren kan şekerinin düzenlenmesine ve hipoglisemi ataklarının önlenmesine katkıda bulunduğunu söyledi.

 Uyumlu ara öğün yiyen kişilerde metabolizma hızının arttığına uyarı çeken Çaycı, göbek bölgesinde yağlanmanın bu yolla önlenebileceğini vurguladı. Ara öğünlerde uyarı edilmesi gerekenin abur cuburdan kaçınarak sağlıklı atıştırmalıklara yönelmek olduğunu söyleyen Çaycı şöyle devam etti: “Light bisküviler, yağsız peynir, light yoğurt, ayran ya da süt, tuzsuz leblebi, taze ve kuru meyveler, birkaç yağlı tohum еlvеrіr 3-4 ceviz, 5-6 fındık, 7-8 badem gibi seçenekler, taze, haşlanmış, közlenmiş yağsız sebze parçaları mükemmel seçimlerdir.”

“Şeker ve şekerli gıdalar, cips, kremalı bisküviler ve patates kızartması gibi yağ içeriği yüksek gıdaları, asitli ve şekerli içecekleri, tuz oranı yüksek yiyecekleri tüketmek ara öğünlerde ayrıntılarıyla yanlış seçimlerdir ve bu gıdalar kilo almanıza niçin olur. Ara öğünler 150 kkal geçmemeli ve yeterince protein, kompleks karbonhidrat ve lif içermelidir.”
 Prof. Dr. Banu Çaycı, sağlıklı atıştırmalıkların da dürüst planlanırsa şahısların ağız tadı tadına hitap edebilecek seçenekler sunduğuna dikkat çekti. Çaycı derhal herkesin işte ya da evde kolaylıkla erişebileceği yiyeceklerden 100-200 kaloriyi geçmeyen sağlıklı alternatif ara öğünler önerdi.

Herbalife Gıda Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Banu Çaycı ’dan ara öğün önerileri:

-1 tatlı kaşığı fındık ezmesi+yarım elma 

-3 adet havuç + yağsız peynir ya da yoğurt karışımı 

-1 dilim peynir + yarım elma

Göbek yağlarından kurtaran 10 ara öğün!

-1 dilim tam buğday ekmeği + 1 dilim peynir

-15 adet badem

-1 kâse yoğurt (evde mayalanmışını seçim ediniz)

-1 top dondurma

-2 adet haşlanmış yumurta

-Portakallı Keçi Peyniri (Portakalları küçük ufak kesip keçi peyniri ile karıştırabilirsiniz)

– Protein Bar

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*