Anasayfa » Güzellik » Hızlı kilo verdiren kahvaltılar

Hızlı kilo verdiren kahvaltılar

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Büyük taneli kahvaltılık gevrekleri tercih edin!

 Tahıl gevreklerinin ebatları kahvaltınız için manâlı. Penn State Üniversitesinde yapılan bіr araştırmada, araştırmacılar tahıl gevreklerini tahlil etmek için büyüklü küçüklü 4 farklı boyutta ineceleme yapıyor. 

 

 Çünkü gevrekler ufalanarak daha küçük parçalı ülkü getirildiğinde daha yoğun bіr içeriğe sahip oluyor. Tahıl gevrekleri kaselere boşaltıldığında ise içerdikleri kaloriler daha az zannediliyor. 

 

 Bu bilgiye takriben, kahvaltılık gevrek seçimlerimizde büyük taneli tahıl gevreklerini tercih etmeliyiz ve bu nedenle hiçbіr değişiklik ayrım etmeden daha eksik kalori tüketmeye başlayacağız.

 

Yulaf kepeği tüketin

 

Yulaf kepeğinin kahvaltıda yenecek en leziz yiyeceklerden biri olmadığını itiraf etmeliyiz lаkіn bu gıda maddesi kahvaltıda tüketeceğiniz en bilgece şey!

 

Yakın zamanda yapılan bіr araştırmaya göre yulaf kepeğinin içindeki lifler daha uzun süre tok kalmanızı sağlıyor. 

 

Yulaf keğeinin içerdiği yoğun lifler, gün baştan başa arzu ve tatlı krizleri geçirmenizi önlerken midenizin kazınmasını da engelliyor.

 

Daha büyük porsiyonlar tüketin!

 

Kahvaltınızı daha büyük porsiyonlarda tüketin, bu daha fazla kalori alacağınız anlamına gelebilir çünkü bununla birlikte kilo verme konusunda da epeyce etkin bіr faktör. 

 

 Yapılan bіr araştırmada bіr gruba 700 kalorilik kahvaltı , 500 kalorilik bіr öğle yemeği ve 200 kalorilik akşam yemeği yedirilirken öteki gruba ise kahvaltıda 200 kalori, öğlen 500 kalori akşam ise 700 kalori değerindeki yemekler yedirilmiş. 

 

 12 hafta sonra kahvaltıda 700 kalorilik öğün tüketenler, diğer gruba göre 2,5 kat daha fazla kilo kaybına ulaşmış. Bunun nedeni ise ceset metabolizmasının sabah saatlerinde daha etkili olması. 

 

Erken saatlerde protein tüketin

 

Açlık krizlerini durdurmak ve iştahınızı teftiş altına almanın öteki bіr yolu da sabah protein ağırlıklı baslenmek. 

 

 Missouri Columbia Üniversitesinde yapılan bіr araştırmaya göre,sabahtan protein ağırlıklı bіr kahvaltı adaleli bіr tokluk şehvetli yaratan peptid adındaki aminoasitlerin üretilmesini sağlıyor. 

 

 Yapılan çalışmadan protein açısından zengin bіr kahvaltı bitiren katılımcıların daha eksik istek hissettiği ve akşam yemeğinden daha sonra daha az şey atıştırdığı saptanıyor. 

 

Açlık krizlerinize son vermek için sabahları protein ağırlıklı beslenmenizde menfaat var!

 

Sabahları iki yumurta !

 

Yeni bіr araştırmaya kadar sabahları 2 adet yumurta tüketmek , kilo verme konusunda ekmek yememekten daha etkin. 

 

 Bu düşünceye kadar yüksek miktarda protein sizi tok tutarken, yumurtaların içerdiği kolin adlı bіr beslenme maddesi de asap sisteminizin işleyişine ve kardiyo vasküler sisteminize epeyce yardımsever.

 

Kolay ve sağlıklı bіr kahvaltı seçeneği arıyorsanız, ekmeğinizin üzerine fıstık ezmesi sürmeyi deneyin! 

 

Bizlerin daha fazla amerikan filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz bu pratik gıda son derece sağlıklı.

 

Yapılan bіr çalışmada katılımcılar sabahtan saatlerinde fıstık ve fıstık ezmesi tüketyor ve peptid hormonu seviyeleri yükselirken, kendilerini batmış hissediyorlar. 

 

 Sabah saatlerinde fıstık ve fıstık ezmesi bitiren katılımcılar, öğlen yüksek karbonhidret içerikli beslendiklerinde ise kan şekeri seviyelerinde çok hafif bіr yükselme görülüyor. 

 

 Fıstık ezmesi konusunda dikkat etmeniz gereken tek şey ne dek tüketmeniz gerektiği çünkü 1 yemek yemek kaşığı fıstık ezmesinde 190 kalori olduğunu bilmenizde fayda var!

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*