Yeniler:
Anasayfa » Güzellik » Hızlıca forma sokan hareketler!

Hızlıca forma sokan hareketler!

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

 Shakira’nın “She Wolf” videosundaki dansçılardan biri olan spor eğitmeni Anna Kaisers, yürek ritminizi arttıracak cardiyo etkili çalışma hareketlerinin yalnızca eğlenceli değil bununla birlikte süper etkin olduklarını söylüyor. 

Shakira’nın sevdiği bu hareketler sadece kalorilerinizi yakmanıza değil, yağlarınızı eritmenize ve vücudunuzu şekillendirmeye de yarıyor.

 

Ilk üç çalışma kalp ritminizi arttırırken, aynı zamanda vücudunuzun daha aşağı kısmını güçlendirecek ve kaslarınızı uyumlu şekilde esneterek daha esnek olmanızı sağlayacak.

 

Egzersiz hareketlerini, size bahşedilen süre içinde bіr döngü halinde yapabileceğiniz kadar sık tekrarlayacak ve hareket değiştirirken ara vermeyeceksiniz.

 

Daha sonraki üç harekete geçtiğinizde gövdenizi sağlamlaştırmaya yoğunlaşacak. Bu hareketlerle kollarınız, omuzlarınız, karın ve kasık kaslarınız dahil tüm gövdeniz çalışacak.

 

Size enerji verecek ve çalışma ritminizi destekleyecek hareketli playlistinizi hazırlayın ve kaslarınızı çalıştırmaya başlayın!

 

1. Round

 

1 dk. Dinamik diz Kaldırma / her üçgenin taban olmayan kenarı için 30 saniye
15 sn. Topuk hareketi , 1 dk. Atak ve Tekme hareketi (her etap için 30 saniye)
15 sn. Topuk Tekmesi, 
20 saniye ara verin ve ikinci rounda geçin.

 

2. Round

 

Tüm egzersizler için bahşedilen her yerde sayısını tamamladıktan sonra ara vermeden bіr sonrakine geçin. Bütün hereketleri üç kere tekrarlayın.

 

Devingen diz kaldırma

 

Sol bacağınıza ağırlık vererek hafifçe dizlerinizi bükün ve sağ ayağınızı etap parmaklarınız yere değecek şekilde arkaya doğru uzatın. Kollarınızı başınızın üzerine uzatın ve hafifçe sola içten eğilin. (a)

 

Tek bіr hareketle dizinizi göğsünüze dürüst çekerken kollarınızı da dizinize dürüst indirin.(b) Bu hareketi öteki bacağınızla da tekrarlayın ve başa dönün. 

 

Topuk teması

 

Bacaklarınızı omuz genişliğinizden bіr adım daha geniş açın, dizlerinizi bükün ve yarım çömelme pozisyonunda kalçanız arkada gövdeniz öne eğik vaziyette durun. 
Kollarınızı göğsünüzün önünde bileklerinizin hizesında birleştirin. Dirsekleriniz birbirine yapış yapış olmayacak.(a)

 

Tek bіr hareketler, topuklarınıza doğru basarak yukarı içten zıplayın. Zıplarken kollarınızı iki yanınıza indireceksiniz. Zıpladığınız da ayak topuklarınızı birbirine değdireceksiniz. 
Hareketiniz bitince anında açılış pozisyonunu alın ve baştan zıplayın.

 

Atak ve tekme

 

Yarım çömelme pozisyonunu alın ve bacaklarınızı genişçe açın. Gövdenizi öne eğin ve kollarınızı göğsünüzde birleştirin. (a)

 

sonra ağırlığınızı sol ayağınıza vererek sağ bacağınızda biriken ağırlığı havaya kaldırın. Yani sağ bacağınızla yükseks bіr tekme hareketi yapacaksınız. (B)

 

Bitmiş başlangıç pozisyonunu alın ve bacak değiştirerek hareketi tekrarlayın.

 

Etap kaldırma

 

Kollarınızı omuz genişliğinde açarak, ellerinizi yere koyun. Bacaklarınızı kalça genişliğinde açın, kalçalarınızı yukarı kaldırın ve bacaklarınızı düzleştirin. Vücudunuz zıt V formunda dururken ve sırtınız ve gövdeniz en ince ayrıntısına kadar düz bіr şekil alacak. (a)

 

Bu pozisyondayken ağır ağır sol bacağınızı üçe kadar sayarak yanlamasına ve bіr yay şeklinde tavana doğru kaldırın. Bacağınız havadayken durun ve bacağınızı aşağıda indirirken de aynı aşamaları uygulayın.

 

Bu hareketi 10 defa tekrarlayın ve bіr set bittiğinde hemencecik öteki bacağınıza geçin.

 

Kol kaydırma

 

Bir el havlusunu katlayın ve sağ elinizin altına yerleştirin. Elleriniz omuz genişliğinde açarken, bacaklarınızı arkaya doğru uzatın ve dizlerinizin üzerine çökün. (a)

 

Gövdenizi düz tütarak yavaşça sol dirseğinizi bükün ve sağ elinizi yana doğru kaydırın. Bu hareketi yakarken vücudunuzu yere yaklaştırın.. Yavaş Yavaş hareketleri geri alarak açılış pozisyonuna dönün. 

 

Bu hareketi 10 defa tekrarlayın ve diğer kolunuza geçin.

 

Havlu çekme

 

Yere oturun ve dizlerinizi kırarak ayak tabanlarınızı yerden kaldırın. Zemine sadece topuklarınız değecek. Bir havluyu iki ucundan tutun ve başınızın üstüne kaldırın ve gövdenizi hafifçe arkaya eğin. Bu pozisyonu alırken sırtınızı dikey tutmalısınız. 

 

Vücudunuzun sıkı duruşunu bozmadan yavaş yavaş sol elinizle havluyu yere dürüst çekin. Havluyu yere doğru indirirken sol bacağınızı yukarı kaldırın. Başlangıç pozisyonuna dönün ve aynı hareketi diğer tarafa uygulayın. 

 

Bu hareketi 10 kere tekrarlayın.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*