Anasayfa » Güzellik » Japon kadınların güzellik sırları!

Japon kadınların güzellik sırları!

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

 İşte bu rutinlerden bazıları, Japon kadınların güzelliğine sahip edinmek isteyen dünya çapındaki diğer kadınlar tarafından da uygulanıyor.

Biz de Bizkadınlar olarak sizin için bu güzellik uygulamalarını derleyerek bіr araya getirdik. Gelin daima birlikte göz atalım!

En etkin anti-aging bitkilerinden yosun, omega-3 yağ asitleri, iyodin ve C vitamini barındırmasıyla mükemel bіr deri koruyucu haline dönüşüyor. Suyosunu maskeleri, ciltteki kızarıklıklarla savaşıyor, cildi toksinlerden arındırıyor ve cildin genç kalmasını sağlıyor. 

Parlayan ciltle savaşmak için pudrayla mücâdele etmek yerine, akıllı Japon kadınlar makyaj çantalarında yağ emici mendillerden bulunduruyor. Bu mendiller pudra gibi cildin nefes almasını engellemeden matlık efekti sağlıyor.

Bu mendilleri makyajınızı yapmadan önce cildinizdeki yağı almak için kullanabilir veya makyaj yaptıktan sonradan hafif tampon yaparak da kullanabilirsiniz.

Japon kadınlar nemlendiricileri bizim gibi kibarca sürmek yerine hafifçe vurarak sürüyorlar, bu vesile ile kan dolaşımını da arttırıyorlar.

İyi bіr kan dolaşımı kolajen üretiminde ve taze bіr ciltte etkin rol oynuyor.

Japon kadınlar sabun bezi kullanmayı ihmal etmiyorlar lаkіn bu bezlerde mutlaka uyarı ettikleri bіr şey var! Onlar için sabun bezleri hiç bіr işlem görmemiş saf kotondan olmalı.Bu doğal ve yumuşal bezler ölü deriden daha az sabunla, daha etkin şekilde kurtulmayı sağlıyor.

Her ne dek bronz cilt seksilikle özdeşleşse de, beyaz cilt de asaleti simgeliyor. Pirinç unu ayrıca cilt rengini beyazlatmakta keza de sivilcelerden kurtulmakta etkili…

3 kaşık pirinç ununa macun haline dönüşecek kadar süt ekleyip karıştırın ve temiz yüze uygulayın. 20 dakika bekledikten sonradan cildinizi ılık suyla durulayın ve nemlendirici sürmeyi dikkatsizlik etmeyin.

Kamelya, Japonlar için özel bіr çiçek. Japonya’da kamelya yağının fazla geniş bіr başvuru formu alanı var. Yemeklere tat vermesi için, cildi güzelleştirmek için, saçları uzatmak için birçok alanda kullanılıyor.

Japon kadınlar saçlarını yıkadıktan sonradan, saçlarının ortasından uçlarına değin kamelya yağı sürerek saçlarını doğal bіr şekilde nemlendirirler.

Günde iki kadeh yeşil çay içmek, Japon kadınların kendi güzellikleri için yaptığı en basit şey. Özgür radikallerle savaşan antioksidan zengini yeşil dere hem vücudun hem cildin genç kalmasına muavin oluyor. bununla birlikte yeşil akarsu banyosunun da bіr Japon geleneği olduğunu hatırlatalım.

Japonların en fazla tükettikleri yiyeceklerden biri balık. Omega-3 yağ asidi zengini balıklar uzun yaşamı desteklerken barındırdığı vitamin ve minerallerle de dinç ve ışıldayan bіr cilde kavuşturuyor.

ağır ağır batı dünyasına da yayılan kuru fırçalama Japon kadınlar kadar uzun senelerdir kullanılan bіr teknik.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*