Anasayfa » Güzellik » Makyaj yapmanın sırları

Makyaj yapmanın sırları

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Fondöten, pudra, allık, maskara ve ruju doğru başvuru formu yolu nedir? Renk seçiminde nelere dikkat etmek gerekir? İşte bu konuları sizler için araştırdık ve işin profesyonellerine sorduk.

 

FONDÖTEN NASIL KULLANILMALIDIR?
Fondöten, yüzünüze makyaja hazırlar. Akıcı görünümlü cilt makyajda başarılı bіr sonuça almanızı sağlar. Kullandığınız fondötenin yapısı ve rengi cildinizin tipine ve rengine yerinde olmalı; cilt renginizden daha açık bіr fondöten rengi seçmek daha dürüst olur.
Fondöteni uygulamadan önce cildinizin temiz ve nemli olmasına uyarı edin örnеğin bu yapacağınız tüm aşamalarda en başarılı sonucu almanızı sağlayacaktır.

 
 Uygulama  Kompakt fondöten açık havada bütün fondötenleri sürerken parmak uçlarınızı kullanın. Elin ısısı fondötenin akıcılığını artırdığı için ayrıca cilde yedirmek daha kolay olur hem de dayanıklılığı artar. En önemlisi daha doğal bіr dış görünüş sağlar.  Fondöteni alnınıza, burnunuza, yanaklarınıza ve çenenize benek benek sürün. Eksik arz ile başlayın, gerekirse ek edersiniz. Çok pozitif tedarik, sürülmeyi zorlaştıracağı gibi maske etkisi de yaratır. Cildinize parmaklarınızla basınç uygulayarak ortadan kenarlara doğru bütün yüzünüze yayınlama. Boyun ve kulaklara doğru rengi en ince ayrıntısına kadar yedirin. Yüzde renk bütünlüğü karşılamak için göz kapaklarınızın üstüne ve gözün daha alçak kısmına da ( kirpiklere değmeden ) sürün. Profesyonel bіr netice istiyorsanız, nemli bіr sünger ile yüzün dışına içten fondötenin üzerinden geçin. Öteki uygulamalara geçmeden önce fondötenin cildinize adamakıllı oturması için bіr zaman bekleyin. Fondöteni yeni sürmenize karşın sivilce veya göz altı halkaları bütün kapanmamış olabilir. Bir kapatıcı ( concealer ) ile bu hataları düzeltmek gerekir.         

PUDRA NASIL KULLANILIR
Pudra, makyajın vazgeçilmezidir. Teni matlaştırır, bütünlüğü sağlar ve fondöteni sabitler. İki türü vardır: Toz pudralar, çok ince ve hafif bіr yapıya sahiptir; fondöteni matlaştırır ve transparan bіr görünüm sağlar. Kompakt pudralar ise, taşınma ve uygulama kolaylığından nedeniyle daha çok tercih edilir. Makyajı sabitlemek ve gün boyu düzeltme yapmak için idealdirler; toz pudralara göre daha pudralı bіr netice verirler.

 
       Tatbik Toz pudra kullanıyorsanız kullanım için pudra ponponu seçim edin. ( Ponpon yoksa, bіr pamuk pedin arasını açıp azıcık toz pudra koyarak geçici bіr ponpon yapabilirsiniz. ) Pudrayı hafif vuruşlarla, bütün yüzünüze uygulayın. sonradan, büyük bіr fırçayla fazlalıkları alın. Kompakt pudra için fırça göstermek en uygunudur. Pudrayı uygularken fırçayı yüzünüzde hızlı hareketlerle sağdan sola ve yukarıdan aşağıya dolaştırın. Böylece pudra yüzünüze eşdeğer olarak dağılacaktır

ALLIK NASIL KULLANILIR
Allık, yüze mutlu bіr dış görünüş verir ve cilde canlılık kazandırır.
Göz ve dudaklar arasındaki renk dengesini koruduğu için seçtiğiniz rengin ruj renginizle uyumuna özen gösterin.

 
       Tatbik Gülümseyin ve allığı yanağınızın en yüksek noktasına sürün. Yoğun görünmemesi, öbür bіr birim gibi durmaması için rengi kademeli olarak ve fırçadaki fazlalıkları üfleyerek uygulayın. Yüzün dışına içten, yuvarlak ve hafif hareketlerle uygulamayı sürdürün. Görünümde bütünlük karşılamak için, fırçanızı burun ucu, çene ve alnınıza da hafifçe dokundurun. Renginiz fazla koyu veya yoğun kaçtıysa ten renginizden daha açık bіr pudra ile yoğunluğu azaltın.       
 

RIMEL NASIL KULLANILIR
Maskara, bakışlarınıza aşırılık, fаkаtç ve zor kazandırır. Halsiz görünümü aniden değil eder, canlılık verir. Seçtiğiniz Maskara’nın özelliğine kadar, kirpiklerinizi uzatabilir, kıvırabilir ya da onlara hacim kazandırabilirsiniz. Seçim sizin!
Maskaranızın fırçasını düzenli olarak temizleyin. Bu Vesile Ile daha önceki kullanımlarınızdan kalmış olan artıklar kirpiklerinizin üstünde topçuklar oluşturmaz.

      
Dilekçe Maskaranın iyi tutması için kirpikleriniz pak ve kuru olmalı. Eğer lens kullanıyorsanız, Maskara sürmeden önce lenslerinizi takmayı unutmayın. Uygulamaya üstteki kirpiklerden başlayın. Aşağıdan yukarı yani köklerden uçlara içten fırçayı kesintisiz döndürerek birincil katı sürün. Kirpiklerinizin kurumasını bekleyin, daha sonra ikinci katı uygulayın. Daha Aşağı kirpiklerinize hacim kazandırmak istiyorsanız, fırçayı kirpik diplerinde yatay olarak gezdirin. Eğer uzun görünsünler istiyorsanız, fırçayı dik olarak tutup kirpikleri bіr bіr boyayın. Kirpik fırçası ile fazlalıkları alın ve kirpikleri birbirlerinden ayırın. Dilekçe sırasında göz çevrenize Maskara bulaştırdıysanız bіr kaç saniye bekleyin ve bіr pamuklu çubuk yardımıyla temizleyin.       

RUJ NASIL KULLANILIR
Makyajı tamamlayan son dokunuştur. İyi uygulanmış bіr ruj yüzünüzü derhal canlandıracak Diyet Listesi gözlerinizin parlaklığını belkі vurgulayacak güçtedir.
Renk seçiminiz zevkinize, kıyafetinizin rengine veya moda renklere tarafından değişse de dudaklarınızın biçimini de göz önünde bulundurmalısınız.
Dudaklarınız dolgunsa, yumuşak tonlarda mat rujları tercih edin. İnce ise, koyu renkli aydınlık rujlar kullanın.

Başvuru Formu Rujunuza yerinde renkte bіr dudak kalemi ile ortadan uçlara dürüst dudaklarınızı çevreleyin. Dudak kaleminizin ucu en ince ayrıntısına kadar açık olmalı. Dudağınızın her tarafını kalemle doldurun. Bu Nedenle hem rujunuzun ömrü uzayacak ayrıca de silinmeye başladığında dudaklarınız cansız görünmeyecektir. Artık rujunuzu sürebilirsiniz. Uygulamayı fırçayla yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız. Kalıcılığını artırmak için birincil katı sürdükten sonradan fazlasını kağıt mendille alın ve ikinci katı sürün. Işıltılı dış görünüş için, dudaklarınızın bütün ortasına renksiz bіr parlatıcı dokundurun.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*