Anasayfa » Güzellik » Normal ciltler için en ideal maske

Normal ciltler için en ideal maske

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

 Bakımı en kuvvet olan cilttir, çünkü iki öbür bölgeye aynı ürünü kullanmak sorun teşkil edebilir. T bölgesi, aralıksız yağlanırken diğer bölgeler kimi süre kurumaya yatkın olabilir. Yağlı olan bölgeyi temizlerken, cildin diğer bölgelerine dikkatli olmak gerekir. Karma cilt tiplerinin kullanabileceği bіr maske önerisinde bulunacağız.

Yapılışı
 Yarım paket yaş maya ile eşit miktarda süt karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Aşağıdan yukarıya içten dekolte bölgesi ve göz çevresi de dâhil elde etmek üzere bütün cilde sürülür. 20 dakika bekletilen maske, ılık su ile yıkanarak temizlenir. Karma ciltte gözenekler genişleyebilir. Maya maskesi ise gözenekleri sıkılaştırarak, cildi toparlamaya yardımcı olacaktır. Haftada bіr defa uygulanması önerilen bu olağan cilt maskesinden kısa sürede netice alabileceksiniz.

 Karma ciltlerin bakımını iyi yapabilirseniz en avantajlı cilt tipidir. Çünkü yağlanıp, fena bіr görünüm bırakmayacağı gibi; kuruyup, gerilip huzursuzluk da yaratmaz. En sorunsuz cilt tipi olan adi cildin, su bazlı alışılagelmiş deri tipleri için olan bіr nemlendirici kullanmaları tatmin edici kazanç. Mevsim geçişlerinde daha tedbirli bіr bakıma gereksinim duyacaktır.Bütün ciltlerin olduğu gibi alışılagelmiş cildin de suya fazla ihtiyacı vardır, bol su içilip cildin ıslak tutulması önerilir. Yaşla birlikte cilt elastikiyetini kaybettiği için cildin kendi yağını fazla temizlememek yerinde olacaktır. Cildi fazla fazla temizleyip yormamak gerekir. Yaşa kadar ürün kullanmanın önemi de yadsınamaz.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*