Yeniler:
Anasayfa » Güzellik » Sivilce probleminiz mi var ?

Sivilce probleminiz mi var ?

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Sivilceler en çok yüz omuz ve sırt bölgesinde görülür ve her zaman genel bіr yorumlama olarak ne yaparsam yapayım geçmiyor denir. Biz kadınlar.com editörlerimiz sizler için araştırdı.
Tedavi sonuçları hemen ortaya çıkmayan ve iyileşse belkі her yerde eden bіr hastalık olarak karşımıza çıkar. bu nedenle katlanma ve iyi bіr takip süreci gerektirir. Sivilce problemi olan kişiler uyumlu peşine düşüp takip edilmez ve tedavilerine devam etmezlerse iyileşmeyen bіr rahatsızlık izlenimi verir. Fakat sivilce, çare edilebilen ve teftiş altında tutulabilen bіr cilt hastalığıdır sivilce.

Belenmeye uyarı!

Sivilcelerin önlenmesi ve tekrarının önüne geçilebilmesi için manâlı bіr etkendir beslenme. Yediğimiz içtiğimiz bazı yiyecekler cildimizdeki yağlanmayı artırarak sivilcelerin uzun süreli ciltte kalmasına niçin olur yanı sıra kısa süreli iyileşme belirtileri ve baştan etmesine de neden olur. Yağ bazlı ürün fazla tercih edilmemelidir. Özellikle kullanılan krem, losyon, güneş koruyucu ve sözde ürünler de yağsız (oil-free) ibaresine dikkatli olmak yararlı olacaktır. Parlak göz farları, allık ve pudra mika içermektedir. Mika, yapısı itibariyle cilde parlaklık verir. bununla beraber cildi tahriş eden ve gözenekleri tıkayan bіr mineraldir. Mika içermeyen, parıltılı olmayan mat ürünler tercih etmek büyük fark oluşturacaktır. Cilde kullanılan ürünlerinde gece yatmadan önce belirli temizlenmeli ve cildimizi dinlendirecek bіr krem kullanılmalıdır.

”Egzersiz sonrası mutlaka duş alınmalı”

Kozmetik ürünlerinin de sivilceleri tetikleme özelliklerine uyarı edilmeli ve kullanımı konusunda alıngan noktalar gözden kaçırılmamalıdır. Sivilce eğilimi olan kişiler, bu ürünleri dikkatli kullanmalıdır. Saç spreyi sıkarken deri korunmalı, jöle ve jel şekillendiriciler kullanılırken de saç çizgisini geçmemek önemlidir. Zira bu durumda alında sivilcelen me şikâyeti sık sık karşımıza çıkar. Dudak etrafında sivilcelenme şikâyeti çok olanlar dudak parlatıcılardan ve parlak rujlardan uzaktan durmalı, daha fazla mat dudak boyası seçim etmelidir. Bir mahsul ne değin aydınlık olma özelliğine sahipse, öyle fazla gözenekleri tıkamaya yatkındır.
Son olarak, egzersiz esnasında makyaj yapılmamalıdır. Saçlarda sprey, jöle, şekillendiriciler, ciltte ise, nemlendirici ürünler çok itinalı kullanılmalıdır.
 

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*