Anasayfa » Güzellik » Spor eğitmenlerinin yasakladığı yiyecekler

Spor eğitmenlerinin yasakladığı yiyecekler

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

 Ünlülerin spor eğitmenleri asla ağızlarına belkі sürmedikleri ve müşterilerine de yememelerini önerdikleri yiyeceklerin listesini açıkladı! 

Bu sıralamanın birçok zaten hepimizin uzak durması gereken besin maddelerinden oluşuyorken bazı yasaklar bizi aslında de şaşırttı. 

 

İşte Hollywood’un ünlü spor eğitmenleri Harley Pasternak, Jackie Warner ve Tara Stiles mutfaklarından uzakta tuttukları ve asla yemedikleri yiyecekler listesi!

 

Kızarmış yiyecekler

 

David Kirsh, yağda kızartılmış yiyeceklerden uzakta durulması gerektiğini söylüyor. 

 

Ara Sıra tadı size fazla lezzetli gelen yiyecekler sağlığınız için en kötü etkiyi yapar. 

 

Spor eğitmeni Jonathan Ross da kızarmış gıdaların vücudunuzu tahrip eden şeylerin başında geldiğini vurguluyor. 

 

Kızarmış yiyeceklerin ucuz ve kolay erişilebilir olması, insanların onlardan uzakta durmasını zorlaştırıyor çünkü içerdikleri trans yağ oranı herkesi korkutmaya yetecek düzeyde.

 

Tamamlanmış şeker

 

Teddy Bass beyaz yani işlenmiş şekerin uzak durulması gereken besinler listesinin başında yer aldığını belirtiyor.

 

 Vücutlarımız enerji elde olabilmek için taze, organik yiyecekler ister diyen ünlü spor eğitmeni, taze ve doğal besinleri tüketmenin daha sağlıklı ve daha lezzetli olduğunu söylüyor.

 

Ne yediğiniz yok ne dek yediğiniz

 

Steve Moyer ve Yumi Lee ne yediğinize yok ne dek yediğinizi vurguluyor. 

 

Moyer trans yağların tüketilmesine aleyhinde çıkıyor ve çok fazla tükettiğiniz herşeyin size kilo aldıracağını savunurken tütketilen yiyeceklerin sağlılık olması onun için birinci kural.

 

Jessica Alba’yla çalışan Yumi Lee, kendisine gelen müşterilere kilo koruması konusunda 80/20 kuralını önerdiğini açıkladı. 

 

Lee’ye tarafından daima %100 dinç seçimler yapamazsınız lаkіn %80 oranında dinç yiyeceklere yönelebilirsiniz.

 

Alkol

 

 Tara Stiles da alkolden uzakta duran spor eğitmenleri aralarında. Yoga eğitmeni Stiles аmmа cildinizden geçmiş birkaç yılın izlerini silmek istiyorsanız, içki tüketmeyi bırakmanız gerektiğini öğütlüyor. 

 

Stles’a kadar bu kimsenin duymak istemediği bіr şey çünkü аmmа vücudunuzu kontrol etmek ve genç görünmesini istiyorsanız alkolden uzaktan durmalısınız.

 

Tara Stiles Brooklyn Decker’ın spor eğitmeni ve verdiği tavsiyelerin muhakkak işe yaradığını görebilirsiniz!

 

Tim Rich ise içki tüketiminin size sadece abes kaloriler sağladığını söylerken sadece 21 gün alkolden uzak durarak birkaç kilo fazlılıktan kurulabileceğimizi belirtiyor. Içki tüketimin her hafta için sınırlanması gerektiğini savunan Tim Rich kendisininde ayda sadece birkaç tane bira içtiğini açıkladı.

 

Muz ve üzüm

 

Katy Perry ve Lady Gaga’yla çalışan harley Pasternak’ın uzakta durduğu iki meyve üzüm ve muz! 

 

 Pasternak, muz ve üzüm yemeden de yaşayabileceğimizi söylüyor. Müşterilerine daha dinç meyveler yemelerini öğütleyen Pasternak’a kadar yiyeceğiniz meyvelerin kabuklarınında yenilebilir olmasına dikkat etmelisiniz. 

 

 Meyvelerde yer alan beslenme maddelerinin ve liflerin kabuklarında olduğunu belirten Harley Pasternak, kabuksuz ve yoğun şeker içeren meyvelerin sizi tok tutmayacağınında altını çiziyor.

 

Tamamlanmış gıdalar, karbonhidratlar

 

 Işlenmiş gıdalar ve karbonhidratlar ünlülerin spor eğitmenlerine kadar büyük bіr tehlike. Jackie Warner, Jeanette Jenkins ve Valerie Waters’ın iki taraflı tavsiyesi bіr yiyeceğin içinde telaffuz edemediğiniz bіr madde varsa ondan uzaktan durmanız.

 

 Meşhur spor eğitmenleri herkesin kraker, ekmek ve kruton gibi besinlerin yalnızca şeker olduğunu anlaması gerektiğini ve bu besinlerin vücudunuza girdiği anda şekere ve sonrada yağa dönüştüğünü açıkladı.

 

Gazlı içecekler

 

Yoga eğitmeni Andrea Cirignao, Stephania Greco ve John Damon, gazlı içeceklerden uzakta durulmasını savunanlardan. 

 

 Perhiz gazlı içecekler de yasaklar listesine dahil. Gazlı içecekler kemik erimesi, diş çürümesi ve hipertansiyon gibi birçok sağlık durumu sorunuyla bağdaştırılıyor. Çok pozitif şeker içeren bu içecekler dinç bіr besin biçimine yerinde değil. 

 

Gluten

 

Heidi Klum’un doğum sonrası kilo vermesine yardımcı olan David Kirsh, işlenmiş gıdalardaki glutenden uzakta durulması gerektiğini belirtti. 

 

Valerie Waters da gluten taşıyan belirtilmiş yiyeceklerden uzak duruyor. Waffle, kekler ve kahvaltılık gevrekler gibi sevdiğimiz atıştırmalıklar gluten miktarı epeyce artı. 

 

Valerie Waters bu yiyeceklerin sadece şişmanlatmadığını ve insanları tembelleştirip sürekli bіr uyku hali yarattığını belirtiyor.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*