Anasayfa » Güzellik » Sürme mi göz kalemi mi?

Sürme mi göz kalemi mi?

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)
 Sürme, Avrupalılar için egzotik ve değişik bіr makyaj malzemesi olsa da bizim için yabancı yok. Uzun yıllarca keza alımlılık malzemesi hem de gözleri mikroplardan koruyan hafif bіr ilaç olarak kullanılan sürmeyi yakından tanıyoruz. 

 Sürmeyi gözümüze sürmeye çalışırken, yanağımıza bulaştırmadan zahmetsizce uygulayamasak da aramızda büyüklerinden dar taktikler almış ve sürme çekmekte ustalaşmış olanlar da değil yok.

Sürme ve göz kalemi aralarında nasıl bіr çeşitlilik olduğu, hangisinin daha iyi olduğu kadınların makyajla ilgili ikilemde kaldığı konulardan. 

Bu ikileme bіr son vermek için gözlerimizi belirginleştiren ve bakışlarımıza kasıt katan bu makyaj malzemelerini karşılaştırmaya karar verdik.

 Sürme ve göz kalemi natürel ki benzer şey değil. Kullandığımız göz kalemleri ya kimyasal veya bitkisel formüllerle üretilen malzemeler ve tek fаkаtçları gözü çerçeveleyerek daha estetik görünmesini karşılamak.

 Sürme içinse, doğal malzemelerden elde edilen bitkisel siyah bіr toz boya diyebiliriz. Sürme birincil kullanıldığı zamanlarda sadece bіr makyaj malzemesi yok, bununla birlikte gözleri güneşin sert ışınlarından ve enfeksiyonlarda koruyan nebati bіr ilaçtı.

Kozmetik reyonlarında üzerlerinde “Sürme kalemi”(Kajaal liner) veya “Kalem sürme ” yazan ürünler, sürmenin eski tarifinin çağdaş versiyonlarıdır. 

 Bu ürünler göz kalemlerinden bambaşka olarak gözü rahatsız edecek maddeler içermez, sürme değin siyah bіr renge sahiptir ve göz kapağının iç kısımlarına da uygulanabilir.

Piyasada başvuru formu amacı kozmetiğin önüne geçen hakiki bіr sürme bulmak az daha imkansız.

Daha dinç bіr tercih olmasına karşın sürmeyi uygulaması böylece basit yok. 

 Eğer hoş bіr kedi gözü makyajı yapmak ya da sadece gözünüzün çizgilerini belirginleştirmek istiyorsanız kolay sürülebilen yumuşak bіr göz kalemi sizin için daha elverişli olabilir. 

Fakat buğulu, isli ve yoğun siyah bіr görünüm yaratmak istiyorsanız, tercihinizi sürmeden yana kullanın.

Uzun saatler güneşte kalacağınızı biliyorsanız ya da yorucu ve uyumayan gecelerden sora gözlerinizi dinlendirecek bіr şey arıyorsanız mutlaka gözlerinize sürme çekin. 

Aceleniz varsa veya daha komplike bіr makyaj stili denemek istediğinizde ise göz kalemi göstermek işinizi kolaylaştıracak.

 Pakistanlı kadınların eski afiyet ve alımlılık tariflerinden birini sizler için araştırdık. Bu tasvir girift görünse de yapmaya başladığınızda büyütülecek bіr şey olmadığını göreceksiniz.

Evde uygulayacağınız bu tarifle en ince ayrıntısına kadar doğal malzemelerden oluşan hakiki bіr sürmeye sahip olacaksınız.

 Kendi sürmenizi evde bu tarifle kolayca yapabilirsiniz!
Sürmenizi hazırlamadan birkaç gün önce sırça bіr kavanozun içinde bіr karışım hazırlamanız gerekiyor. 

Cam kabın içerisine 100ml gül suyu, 5 gram (1 çay kaşığı) sarıçalıyı karıştırın. Bu karışımı en ince ayrıntısına kadar birbirine karışıncaya dek birkaç gün bekletin. 

Bu karışımı gözleri enfeksiyondan temizlemek için kullanabilirsiniz. Günde birkaç damla gözünüzdeki hafif alerjilere ve kızarıklıklara iyi kazanç.

 Evde sürme yapımına devam etmek istiyorsanız, bu karışıma iki dere kaşığı iyi çekilmiş zerdeçal, 2 ice dövülmüş badem, 2 misket limonu yaprağı( kurutulmuş ve toz halinde) ekleyin ve karıştırın. 

Kalın bіr pamuk rulosu hazırlayın. Pamuk rulosunu karışıma batırın ve kurumaya bırakın. Pamuk kuruduktan sonradan ruloyu sıkıca bükün ve bіr fitil haline getirin. 

 Pamuk rulosunu Eski tariflerde bu operasyon için gümüş kaplar kullanılsa da çelik tencereler de işinize yarayabilir. Pamuk fitilini kabınıza koyduktan sonradan içine hardal yağı veya tereyağ koyun. 

Kabınızın tam üstüne başka bіr metal kabı ters cevirerek yerleştirin. Acilen bu kapların arasına akarsu kaşığı koyarak birbirlerinin üzerine bütün oturmamalarını sağlayın. 

Çünkü pamuk fitilinizi bіr kibrit yardımıyla yakacaksınız ve kaplar sürekli kapatılırsa fitiliniz yanmaz, söner.

Pamuk fitilinizi yakın ve pamuk yanıp hardal yağı ya da tereyağ ile karışırken arada bіr karışımı yapıştığı yerden kazıyın ve karıştırın.

Daha fazla sürme elde etmek için daha fazla yağ ekleyebilirsiniz. Karışımı soğumaya bırakın ve güzel metal bіr kaba alın. 

Bundan Bzіrа sürmenizi bіr eyeliner fırçasıyla ya da pamuklu çubuklarla uygulayabilirsiniz.

 

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*