Anasayfa » Güzellik » Vücut Sıfırlama diyeti nedir?

Vücut Sıfırlama diyeti nedir?

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

 Son dönemin popüler diyetleri arasında yer alan Beden Sıfırlama diyeti size tanıdık gelebilir.

 Ceset sıfırlama diyeti New York Times’ın en çok satan yazarlarından ve New York’un en popüler spor eğitmenlerinden biri olan Harley Pasternak’ın geliştirdiği zayıflama yöntemi büyük alaka görüyor.

 

 Pasternak, Gövde Sıfırlama diyetinin metabolizmanızı her yerde başlatarak kilo kaybına meyilli bіr zemin hazırladığını belirtiyor. Metabolizmanızı sıfırlayarak yalnızca 15 gün içerisinde vücudunuzda büyük bіr başkalaşım görebiliyorsunuz ve bütün bu değiştirme için çılgınlar gibi spor yapmanıza da gеrеk değil! 

 

Sizler için bütün son günlerde tüm dünyanın ilgisini çeken “Karoser Sıfıtlama” diyetini araştırdık. İşte vücut Sıfırlama diyetinin püf noktaları…

 

Gövde Sıfırlama diyeti nedir?

 

Beslenme takviyeleri üreten bіr firma olan Healthspan’in direktörü Ravhel Hipkiss, Ceset Sıfırlama Diyetinin detokslara ve hızlı kilo verdiren şok diyetlere aleyhinde harika bіr alternatif oluşturduğunu söylüyor.

 

Cisim Sıfırlama Diyeti, “Öğün değişim” diyetlerinin geliştirilmiş bіr versiyonu, Bu diyette 3 x 5 şeklinde uygulanıyor ve yalnızca birincil 5 jurnal evresi smoothielere dayanıyor. Smoothieler taze meyve ve sebzelerden yapıldığı için sağlıklı bireylerde hiçbіr komplikasyona sebep olmuyor.

 

Peki Beden Sıfırlama Diyeti nasıl işliyor?

 

Gövde sıfırlama diyeti esas olarak sağlığınızı ve dış görünüşünüzü yeniden yükleyecek.

 

Vücut sıfırlama diyetinde kendinizi aç bırakmak veya fazla yemek yemek gibi bіr başvuru değil. 

 

Perhiz planı birbirini takip eden 5 jurnal periyodlardan oluşuyor. Diyete başladığınız gün kilo vermeye de başlıyorsunuz. 

 

Diyetin her 3 periyodunda da günde 5 öğün smoothieler, atıştırmalıklar ve tek yemekli öğünlerle besleniyorsunuz.

 

Smoothie kokteylleri kilo vermenizi kolaylaştıran, size vitamin aşılayan ve düşük kalorili beslenirken aç kalmamanızı sağlayan bіr yiyecek. 

 

Açılış periyodundan sonradan alışılagelmiş yiyecekler her tarafta gıda planınıza dahil oluyor. 

 

Bu şekilde vücudunuz kalori harcamaya daha meyilli bіr ülkü geliyor ve enerji seviyenizde büyük bіr büyüme görülüyor.

 

Bu diyette tüketeceğiniz yiyecekleri sıralamak son derece kolay ve pratik, bu da diyetin kolay uygulanabilmesi açısından kaslı bіr etken. 

 

 Açılış kilonuza kadar, yiyeceğiniz öğünlerin porsiyon miktarları da değişmiyor. Bu diyetin amacı yemek masasından epeyce memnuniyet olmuş bіr şekilde kalkmanız ve sonra kaçamak atıştırmalar yapmamanız.

 

Bu diyette şaşılacak olan doğrusu sporun çok eksik yer alması. Alışık olduğumuz zayıflama ve beden şekillendirme programlarında egzersizlere büyük ağırlık verilir. 

 

Pasternak, size ağır egzersizleri bіr kenara bırakarak 10,000 adımlık bіr yürüyüş öneriyor.

 

Diyetin ikinci devresinde ise yalnızca günde 5 dakika çalışma hareketleri yapıyorsunuz.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*