Yeniler:
Anasayfa » Güzellik » Yağlı ciltler için sivilce maskesi

Yağlı ciltler için sivilce maskesi

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Yağlı ciltler için maske uygulamadan önce ve sonradan uyulması gereken iki kaide vardır:

1.Maskeden önce cildi yıkamak gerekir. Böylece maske gözeneklere nüfuz eder ve yağlanmayı geciktirmekte daha etkin ayla gelir.

2.Maskeyi arındırmak için cildi yıkadıktan derhal daha sonra nemlendirici sürmek yanlıştır. Yağlı ciltlerin öteki cilt tiplerine tarafından daha fazla nefes almaya ihtiyacı vardır. Yağdan arınıp açılan gözeneklerin 15 dakika dek hava almasına müsade vermek gerekir.

LİMON SUYU VE İLAÇSIZ PUDRA
1 yemek yemek kaşığı limon suyu ile 2 yemek yemek kaşığı ilaçsız pudrayı adamakıllı karıştırın. Yüzünüze sürün. Kuruması için takriben 10 dakika bekleyin. Yüzünüzü yıkayın. Limon yapısını bozarak yağları parçalar, pudra ise gözeneklerden ayrılan yağı limon suyuyla birlikte emer. Limon sık uygulandığında cildi tahriş edebilir, dolayısıyla maskeyi üç günde bіr uygulayabilirsiniz.

GÜLSUYU VE KARBONAT
1 yemek yemek kaşığı gülsuyu ile 1 yemek yemek kaşığı karbonatı bulamaç haline getirin. Yüzünüze sürdükten 15 dakika sonradan yıkayın. Karbonat salgılanan yağları kendi yapısı içinde hapseder. Gülsuyu ise sıkılaştırıcı özelliği ile açılan gözenekleri tıkamadan rahatlatır. İki günde bіr uygulayabilirsiniz.

BEYAZ KİL MASKESİ
1 yemek kaşığı beyaz kili aldığı dek suyla koyu bіr kıvam elde edinceye değin karıştırın. Yüzünüzde kurur kurumaz, cildinizi tahriş etmemesi için bekletmeden yıkayın. Kil gözeneklere nüfuz ederek yağları toplar. Haftada bіr bu maskeyi uygulayın.
 
 

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*