Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Açlık hissini bastırmak isteyenler için

Açlık hissini bastırmak isteyenler için

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Uzmanlar açlık hissini bastırmak isteyenler için düşük kalorili tok tutan 12 gıdayı tavsiye etti. Bunların başında limon yer aldı… Özlem hissini bastırmak isteyenler için bu gıdaların işe yaradığını uzmanlar da destekliyor…

Özlem hissini bastırmak isteyenler için

Yıllık ’de bulunan habere tarafından ayrıca kilo almamak keza de dinç beslenmenin yolu dürüst gıdaları içten şekilde tüketmekten geçiyor. Aralıksız açlık yaşayanlara ise uzmanlar 12 etkin gıda öneriyor…

1- LIMONSU SU: Sabah kalktığınızda bіr bardak suya yarım limon sıkın. Kahvaltıdan önce aç karnına içilecek bu su açlığınızı bastıracaktır.

2- KIRMIZI BİBER: Acı kırmızı biberin faydaları saymakla bitmiyor. Yemeklerde kullanılacak bu biber ayrıca tok tutacak ayrıca de enerjinizi artıracaktır.

3- YOĞURT: Faydalı bakteriler içeren yoğurdu sade olduğu gibi içine muz ve bal koyarak da tüketebilirsiniz. Bu sayede midenizi rahatlatıp, açlık hissinden kurtulursunuz.

4- AVOKADO: Öğle yemeği ardından bu meyvenin tüketilmesi öneriliyor. Ara öğün olarak alınacak yarım avokado tok tutarken, kan şekeri düzeyini olumlu etkileyecektir.

Açlık hissini bastırmak isteyenler için

Açlık hissini bastırmak isteyenler için

5- SİRKE: Yemeklerde kullanılacak sirke, uzun zaman midenizde dolgunluk duygusal verecektir. Sindirimi yavaşlattığı için yemek yemek aralarında istek duygusu yaşamanız gecikecektir.

6- FINDIK: Dinç yağlar içeren, lif ve protein zengini fındık tok tuttu- ğu gibi enerji de vererek, gün boyu acıkmanızı engelleyecektir.

7- ANTEP FISTIĞI: Vücuttaki iştah sinyallerini azaltan bіr yağ asidi içerdiği için acıkmayı önlüyor. Kilo problemi olanların sınırlı miktarda yemesi gerekiyor.

8- YULAF: Sindirime asistan oluyor. Vücuttaki iştahı azaltan hormonları harekete geçiriyor.

9- TAZE FASULYE: Lif, protein ve su içeriğiyle harika bіr sebze olan taze fasulyeyi haftada birkaç kere yemek yemek gerekiyor. Tok tutuyor.

10- ELMA: Antioksidan deposu elma, sindirimi düzenliyor, kan akışındaki şeker ve kalori emilimini azaltıyor.

11- ÇİKOLATA: Bitter çikolata iştahı kesiyor. Kadınların açlık hormonunu bastırıp, yeme krizine girmelerini engelliyor.

12- KETEN TOHUMU: Doygunluk duyusunu arttıran diyet lifleri içeriyor. Barındırdığı vitamin ve minerallerle tok tutuyor. Kahvaltıda alınacak gıdalara serpilmesi öneriliyor.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*