Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Çikolata güçlü antioksidan

Çikolata güçlü antioksidan

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Çikolata yiyerek antioksidan kazancınızı artmak kalbinizi, beyninizi güçlendirip gençleştirmek, cinsel iştahınızı artmak veya moralinizi düzeltmek, diyet listesi sitemizden sizlerde her türlü diyet bilgisini edinebilirsiniz. diyet listesi sitemizden sizlerde her türlü diyet bilgisini edinebilirsiniz. yüksek LDL kolesterolü çikolata ile çökertmek hiç de akılcı bіr yaklaşım gibi görünmüyor.

Batı Afrika ile Orta ve Güney Amerika ’da yetişen kakao ağaçlarının meyvesi olan kakao çekirdeklerinden elde edilir. az daha bütün insanlar göre zevkle tüketilen çikolatanın içerdiği biyoaktif maddeler sebebiyle sağlık durumu üzerine olumlu, yüksek yağ ve enerji içeriği sebebiyle de olumsuz etkileri günümüzde çok konuşulan konulardandır. İsterseniz her zaman birlikte çikolatayı geniş olarak ele alalım…

cikolata_antioksidan (2)

Çikolata enerjik antioksidan özelliktedir.

Çikolata şaraptan daha dinç bіr antioksidandır ve bu özelliğiyle bağışıklık sistemini artırır ve kanserden korur. Yapılan araştırmalar çikolatadaki antioksidan moleküllerin beyindeki kan akışını artırıp sinir hücrelerine olumlu etkilerinin olduğunu ve kan akışının artmasıyla kan basıncının düştüğünü göstermektedir. Keza kakaodaki antioksidanların Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azalttığı açıklanmıştır.

Çikolata ruh sağlığını etkiler.

Çoğu egzersiz göstermiştir ki çikolata tüketimi mutluluk etkisi olan bіr takım hormonların salınımını artırarak stresi azaltmaktadır. Duygusal stres ve kötü ruh halinde olan bireylerin çikolata tüketmeye karşı olan istekleri buradan gelir.

dark chocolate bars; ordered on white base; Shutterstock ID 113790286; PO: aol; Job: production; Client: drone

dark chocolate bars; ordered on white base; Shutterstock ID 113790286; PO: aol; Job: production; Client: drone

Çikolata kalp ve damar sağlığını korur.

İçerdiği antioksidanlar tamamen hücrelerin yıpranmasını önler. Bu etkisiyle yaşlanmayı yavaşlatır. LDL kolesterolün –ahali aralarında fena kolesterol olarak bilinir- oksidasyonunu azaltarak damar sertliğinin oluşmasını önler ve kanın pıhtılaşmasında ve yürek hastalıklarında kayda değer rol oynayan trombositlerin etkinliğini azaltarak yürek sağlığını korur.

cikolata_antioksidan (5)

Çikolata saf şekere oranla çinko, magnezyum potasyum, fosfor gibi minerallerden zengindir.

Yararlarını öğrendikçe insanın çikolata yiyesi geliyor değil mi? Bu noktada eklemek istediğim bіr şey var. Lütfen çikolatanın içerdiği yüksek kaloriyi göz önüne alalım ve etiket okumaya itina gösterelim.

Bitter çikolata diğer çikolatalara tarafından daha eksik kaloriye sahiptir. Canınız fazla çikolata istediğinde tercihinizi bitter çikolatadan yana kullanırsanız daha az kalori fаkаt daha pozitif antioksidan almış olursunuz…

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*