Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Çörek otu diyeti

Çörek otu diyeti

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Çörek otu diyeti Çörek otu artı kiloları olan kişilerin iştahını azaltma özelliği bulunmaktadır. Daha tez doyma şehvetli oluşturur. Bu şekilde zayıflamanıza destekçi olur. Yemekten önce oda sıcaklığında bekletilmiş olarak içilen bіr kadeh suyun da zayıflamaya etkisi olmaktadır. çörek otu zayıflamak için nasıl kullanılır, çörek otunun zayıflamaya faydası, çörek otu zayıflatır mı, çörek otu ile zayıflama ve çörek otunun faydaları isimli yazıları okuyabilirsiniz.

Çörek Otu Diyeti Listesi

Doğaüstü çörek Otu Yağının Zayıflamada kullanımı

Kahvaltı ve yemeklerden yarım saat önce, yani günde 3 defa sıradan 200 adet çörek otu tohumunu çiğneyerek yutkunmak zayıflatmaktadır.

1- Kahvaltı ve yemeklerden yarım saat evvela 0,7 gr. (takriben 200 adet tohum) yeni öğütülmüş veya çiğnenerek 1 bardak su ile birlikte yutulacak.

2-Kahvaltı ve yemeklerden yarım saat evvela 5 damla çörekotu yağı 1 kadeh su ile yutulacak.

çörek otunun zayıflatma etkisini şu şekilde gösterdiği düşünülmektedir.

1- iştahı kapatarak, daha artı yemek yemeyi önleyerek.
2- Karaciğeri temizleyerek sindirimi hızlandırarak.
3- Lubricant (yağlayıcı) özelliğiyle bağırsakları kaygan ayla getirerek, yani müshil etkisi göstererek, besinlerin daha hızlı geçmesini sağlayarak.

çörek otu diyeti

çörek otu diyeti

çörek otu gündelik dilekçe miktarı

2-5 yaş arası 5 gr
5-12 yaş arası on gr
12 yaşından büyük olanlarda 15 gr dır.

Çörek otunun gündelik başvuru miktarı 2 ya da 3 e bölünerek aç karnına yenmelidir. Bu öğünler sabahleyin öğle arası, ikindi vakti ve yatmadan öncelikle olabilir.

Çörek otunun faydalı olabilmesi için tam sindirilmesi gerekir. Kişide hazımsızlık sorunları varsa giderilmelidir.

Çörek otu öğütülmeden yenirse sindirilemez, öğütülerek yenmesi gerekir. Öğütülmüş çörekotu bekletilmemelidir, yağı kolaylıkla acır ( Oksidasyon) ve zararlı duruma gelir. Çörek otunun öğütülmesinde elektrikli kahve değirmeni kullanılabilir, aletin zorlanmaması için uzun vakit öğütme yapılmamalıdır.

Çörek otu hafif acımtırak ve baharlı lezzette bulunduğu için insanların damak tadına kadar yeme şeklinin geliştirilmesi gerekmektedir.

Çörek otunun belkіşiminde bulunan proteinlerin sindiriminin basit olması için aç karnına mide asidiyle gönder münasebet etmesi istendiğinden süt yada yoğurtla yenmesi önerilmemektedir.

Çörek otu çiğneyerek yenirse öteki faydalarına ilave şekilde ağız içi ve dişeti bakımı da oluşturulmuş olur. Bu yeme halinde dut kurusu ya da kuru siyah üzüm beraber yenerek tat düzenlemesi yapılabilir.

Çörek Otunun Faydaları

Bilimsel olarak yapılan son araştırmaya tarafından zayıflatma özelliği bulunmaktadır. A, B, ve C vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko ve bu gibi kıymetli belkіşenleri içerir. Yaraları iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Baş ağrısına iyi gelerek ağrıyı dindirir. Bağırsak kurtlarını düşürücü tesir yapar. Bağırsak parazitlerini geçirir. Sindirim sistemini rahatlatır. Gaz giderici  özelliği bulunmaktadır Kabızlığı gidermeye takviye eder. Dizanteriye karşısında |fayda sağlar. Basur yani basur için de iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Burun tıkanıklığını giderir. Astım ve alerjik reaksiyonları olan kişilere de yarar sağlar. Bronşit ve öksürüğe iyi kazanç. Bilhassa kış hastalıkları olan nezle, grip için etkilidir. Ateş düşürmeye destek eder. Amfizem problemine karşısında kullanılabilir. Kan basıncını ve yüksek tansiyon yani hipertansiyonu düşürür. Kolesterolü düşürücü etkisi de bulunmaktadır. Kolesterolü dengeler. vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşısında dayanıklılık sağlar. Diş ağrılarını geçirmeye takviye eder. Gebelikten daha sonra emzirme döneminin kalitesini arttırır, Doğum yağmış annelerde süt artışı sağlar. Eklem ağrıları, artrit ve romatizmaya iyi kazanç. Uykusuzluk çekiyorsanız şifayı çörek otu yağında bulabilirsiniz. Adale,adale ağrıları için bіr dere bardağı çörek otu yağı ile masaj yapabilirsiniz. Mide bulantısı ve mide ağrıları için yarım tatlı kaşığı taze zencefil suyu ile yarım tatlı kaşığı çörek otu yağını karıştırıp günde iki kez içebilirsiniz. Kalbi korur. Kansere karşısında koruma sağlar. Sinüzite iyi kazanç. Saçların yapısını korur ve saçların , dinç  uzamasına destek eder. Saç dökülmesini önler, saçların erken beyazlamasını engeller. Sinir, stres depresyon ve gerginlikten uzaklaştırır. Şeker Hastalığı öteki adıyla şeker rahatsızlığı için de faydalıdır. Kan damarı duvarlarının esnekliğini arttırmaya destekçi olur. Kronik yorgunluğa aleyhinde iyi kazanç. Safra kesesi taş oluşumu ve böbrek taş oluşumuna aleyhinde etkilidir. Dolaşım sistemine fayda sağlar. Cinsel gücü arttırıcı etkisi bulunmaktadır.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*