Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Diyet sendromu

Diyet sendromu

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Bilirkişi Diyetisyen Serkan Tutar, perhiz sendromu dikkat çekti. Miktar, kilo almanın temelinde bіrçok süre psikolojik etmenlerin yattığını belirterek şu bilgilere verdi:
“Mutsuz olduğunuz dönemde seratonin adı bahşedilen mutluluk hormonunun vücutta salgılanma seviyesi düşer. Bu durumda sizi çok mutsuz eder ve beslenme tüketmeye yöneltir. Sonuç ise istenmeyen bіr vücuda sahip olmaktır. Pozitif yemenize niçin olan sendromları incelediğimizde.
KARBONHİDRAT AÇLIĞI SENDROMU
Evet, toplum olarak karbonhidrat çılgınlığımız olduğu muhakkak. Mutfağımız oldukça varlıklı olmasının yanı sıra temelini karbonhidratlar oluşturmaktadır. Hepimiz tatlı, kısır, börek, mantı, poğaça, patates ile hazırlanan kızartma ve salataları tüketmekten keyif alırız. Bunun esas nedeni vücudunuzu mutlu eden besinlerin temelini bunlar oluşturur. Son yapılan bilimsel incelemeler karbonhidrat içeriği yüksek olan (%80 ’i) diyetlerin sevinç hormonu seviyesini %447 oranında arttırdığını göstermiştir. Şu Anda mutsuz olan birinin karbonhidrat tüketmemesi olası mü?
Karbonhidrat gün içerisinde alınan kalori içeriğinin %50 ’sini içermektedir. Yani siz günde 2000 kalori alıyorsanız bunun 1000 kalorisinin karbonhidrat içeriği olan besinlerden gelmesi istenir. Karbonhidrat sendromu ise aniden almanız gereken karbonhidratın 1-2 öğünde tamamının alınması anlamına gelmektedir.
Şahısların karbonhidrat sendromunu yaşamasının öteki bіr nedeni de uzun vakit karbonhidratlı besinleri diyetlerinde bulundurmamalarıdır. Eğer siz gıda programınızda ekmek, çorba, pilav, makarna, meyve, kuru meyve gibi besinleri bulundurmazsanız bіr noktadan daha sonra vücudunuz buna isyan eder ve kendinizi şuursuzca karbonhidratlı gıda tüketirken bulursunuz.
KONTROLSÜZ YEME SENDROMU
Kontrolsüz yemenin çoğu nedeni vardır. Yoğun çalışan bireylerin uzun zaman aç kalması sonucu bіr anda yemeğe saldırma durumu laf yorumları olur. Ayrıca bu bireyler yemeği çok süratli yerler ve midede reflü gibi sağlık durumu problemlerini de tetiklerler. Gün içerisinde manâlı olan tek nokta kan şekerinizin düşmemesidir. Eğer açlık hissettiğinizde bіrşeyler hala tüketmiyorsanız her geçen gün şart daha da sağlığa zararlı bіr noktaya gittiğini unutmayın. Kontrolsüz yemek yemek yemeği engellemenin en basit yolu gün içerisinde ara öğünler yapmaktır. Bu sayede ayrıca bіr sonraki öğünde daha eksik beslenme tüketirsiniz ayrıca de kan şekeriniz dengede kaldığı için yemeğe saldırmazsınız.

Diyet sendromu

Perhiz sendromu

GECE YEME SENDROMU
Genelde psikolojinizin bozuk olduğu bіr dönemde başlar. Uyarı edin defalarca benzer saatte saat sabit gibi uyanırsınız ve besin tüketirsiniz. Bunu genelde besin bozukluğu olarak düşünülse de fiilen psikolojinin bozulmasının gece yemek yemek yeme olarak yansımasıdır. Nasıl geçer peki diyorsanız azıcık sabretmelisiniz. Gece uyandığınızda yatağınızdan kalkmayacaksınız. Bir avuç leblebi yiyorum, bіr meyve ile geçiştiriyorum diyorsanız sıkıntıyı sadece geçiştirmeye çalışıyorsunuz demektir. Başınıza su koyup uyuyun ve gece kalkmayın, zaten vücudunuzda bіr hafta ardından size aleyhinde direnç göstermeyecektir.”

İHA

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*