Anasayfa » Şok Diyet » Diyet ve parfüm

Diyet ve parfüm

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Parfümör Sonay Gürer “Eğer hem rejim yapıp hem de portakal, bergamot gibi citrus ailesinden hammaddeler taşıyan bіr parfüm kullanıyorsanız kilo vermeniz olası yok” diyor.

Yeşil Elma ve zerdeçal kokuları iştah kapatırken, vanilya tarçın ve portakal  gibi kokular Diyetin düşmanı…

Çikolatalı ya da meyveli pasta, dumanı üzerinde bіr kurabiye veya fırından yeni çıkmış bіr börek hepimizin iştahını kabartır. Diyet yaparken bütün bu güzel lezzetlerden uzakta durabilmek sahiden baskı. Bu zorluğu alt etmek adına çoğu zaman desteğe gereklilik duyuyoruz çünkü bu desteği alırken de sağlığımızı dağıtmak istemiyoruz. İşte size hiçbіr emrindeki etkisi olmayan bіr reçete.. Parfümör Sonay Gürer “Çoğumuz farkında olan değiliz lаkіn koku hayatımızın çok önemli bіr parçası, aşık olduğumuz kişiyi kokusuyla hatırlıyoruz, yağmur yağdığında toprağın kokusuyla refah buluyoruz, Diyet Listesi küçücük bіr bebekken annemizi yalnızca kokusuyla hatırlıyoruz” diyor.

Gürer şöyle devam ediyor “Koku, perhiz yaparken de çok kayda değer. Nasıl iştah açan, enerji veren renkler varsa, iştah merkezini sakinleştiren veya hareketlendiren kokular da var. Eğer diyetteyseniz ve tarçın, vanilya veya portakal, bergamot gibi citrus ailesinden olan hammaddelerin yoğunlukta olduğu bіr parfüm kullanıyorsanız işiniz iki kat daha zor. Çünkü bu kokular iştah açar ve sizin perhiz yapmanızı zorlaştırır. Bu durumda rejimdeyken ağırlıklı olarak bu esansları içeren kokulardan uzak durmak gerekir. Yeşil elma, zerdeçal gibi hammaddeler ise iştah merkezini sakinleştirdiğinden, yemek yemek yeme hissini azaltır. Bu Nedenle size diyetinizde yardımcı olur. Bu sebeple şişmanlamak ya da saptamak isteyen herkesin kullandığı parfümü bіr kere daha incelemesini öğüt ederim.” (Milliyet/pembenar)

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*