Anasayfa » Şok Diyet » Diyette doğru bilinen yanlışlar

Diyette doğru bilinen yanlışlar

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Diyette dürüst aşina yanlışlar …! Yemek Yemek yemeden zayıflamanın mümkün olmadığını belirten Diyetisyen Ayşegül Keskinkılıç, vücudun metabolizmayı hızlandırmak için vücuda besin göndermek gerektiğini kaydetti.

Diyette dürüst aşina yanlışlar

Diyetisyen Ayşegül Keskinkılıç, diyette doğru tanıdık yanlışlar hakkında veri verdi. Hastalarının, polikliniğine gelmeden önce kan tetkiklerini istediğini gösteren Ayşegül Keskinkılıç, “Bu kan tetkikleri doğrultusunda ceset ölçüm cihazında kilonuza, boyunuza, yağ, adale oranlarınıza bakarak kişisel diyet programları uyguluyorum. Bunun haricinde hastalarım haftalık olarak kontrollere geliyor ve perhiz listeleri değişiyor. Hastalarımla bire bіr iletişim kurmaya çalışıyorum” dedi.

Keskinkılıç, “Danışanlarım geldiğinde ‘Ben hiç yemek yemek yemiyorum lаkіn zayıflamıyorum ’ diyorlar. Hiç yemek yemek yemeyerek zayıflanmaz bunu muhakkak bilmemiz gerekiyor. Vücuda gıda göndermemiz gerekiyor ki beden onu yakmak için bіr enerji harcasın ve metabolizma hızlansın. Onun haricinde hastalarım, ‘Ekmek hiç yemiyorum ’ diyorlar. Tüm danışanlarıma ekmeksiz diyetin olmadığını basa basa söylüyorum. Dinç ekmek harcamak fazla manâlı. Beyaz ekmeği önermiyorum, bütün çavdar ve buğday ekmeği tüketmeyi öneriyorum. Ast ki ekmek tüketimi açıklanmış öğünlerde belirtilmiş miktarlarda olacak. Ama kesinlikle ekmeği diyetimizden ve beslenme programımızdan çıkartmıyoruz” diye konuştu.

Diyette doğru bilinen yanlışlar

Diyette doğru bilinen yanlışlar

Yaygın olan diyetlere dikkat çeken Keskinkılıç, şunları kaydetti:

“Mesela patates, elma, karpuz gibi tek besin diyetleri var. Bu diyetleri şüphesiz önermiyor ve sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Tek besinle beslendiğiniz zaman kilo kaybı yaşarsınız fаkаt bu keza dinç olmaz ayrıca de vücutta önemli mineral eksikliklerine neden olur ve sağlık sorunlarına yol açar. Onun için tek gıda rejimlerini kesinlikle önermiyorum. Bunun haricinde karbonhidrat ve proteini bіr arada yemeyelim gibi bіr zihin var. Elbette tüm öğünlerinizde karbonhidrat, yağ, protein, vitamin ve mineral açısından dengeli olmalıdır. Ben elbette dengeli ve sağlıklı beslenmeyi öneriyorum.”

 

Kaynak: trthaber.com

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*