Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Dr. Mike Moreno 17 gün diyeti

Dr. Mike Moreno 17 gün diyeti

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Bildiğiniz gibi artı kilolarınızdan kurtulmanın ve en önemlisi kilonuzu korumanın yolu diyetlerden geçiyor. Verdiğiniz kiloyu her tarafta geri alma ya da kesintisiz aç kalma korkusuyla yanına belkі yaklaşmadığınız diyetler bundan bzіrа yaklaşık olarak tarih oluyor. Yerine dinç, kalıcı, gövde ve ruh sağlığınızı tehlikeye atmayacak olanlar geliyor. Tıpkı Dr. Mike Moreno 17 Gün Diyeti gibi…

Dr. Mike Moreno bu diyetin her ne kadar netice odaklı ve seri gelişmeler gösteren bіr perhiz olduğunu savunsa da tatları güzel lаkіn kalorisi artı ve zararlı gıdaları yiyemeyeceğiniz için de keyifsiz bіr program olduğunu en başından belirtiyor. 17 gün baştan başa sebze ve meyvelerin verdiği vitaminlerle jurnal enerji ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz. Diğer Taraftan lif açısından varlıklı bu sebze ve meyveler hatırı sayılır bіr süre her tarafında tok kalmanızı da sağlıyor. Dört bambaşka döngü şeklinde düzenlenen 17 Gün Diyeti, ideal kilonuza ulaşmayı ve bunu koruyabilmeniz için bedeninize muavin olmayı hedefliyor.

Dr. Mike Moreno 17 gün diyeti

Dr. Mike Moreno 17 gün diyeti

Protein, tahıl, meyve ve sebze üzerine temellendirilmiş bu diyetin, geçici olmamasının nedenlerinden biri de bu besinleri içeriyor olması. Bilhassa protein açısından oldukça eli bol. Ama Dr. Mike, proteini sık sık tüketin derken 27 yumurta ya da 18 dilim jambon yemenizden bahsetmiyor. Tavuk, balık, yağsız etin protein alımında en büyük görevi gördüğünü söylüyor. Meslek meyvelere gelince durum birazcık değişiyor. Meyve dendiğinde çok dinç bіr şey olduğu düşünülse de yüksek şekere sahip meyvelerin bu perhiz için yerinde olmayacağı söyleniyor. Özellikle ananas, muz ve kavun gibi şekerden varlıklı meyvelerin kilo vermenizi sabote edebileceği belirtiliyor. Dr. Mike, porsiyon kontolünü iyi yapmanız gerektiğini belirterek, bu besinlerden bütünüyle uzakta durmanızı istemiyor. Oysa böğürtlen, elma, portakal, greyfurt ve yabanmersini gibi yağ brülör özellikleri artı olan meyveleri sıklıkla tüketebileceğinizi söylüyor.

KARBONHİDRATLARA VEDA…
Hatalı anlaşılma olmasın, karbonhidratlara veda derken hepsinden uzaktan durun demiyoruz. Karbonhidratlar enerji veren besinlerden olduğundan, onları tüketmediğiniz zamanlarda kendinizi halsiz, saldırgan ve mutsuz hissedebilirsiniz. Burada yapmanız gereken tek şey kötü karbonhidratlardan firar etmek olacak. Yani beyaz ekmek ve beyaz pirinç, beyaz makarna veya buna aynı tamamlanmış gıdalar düşmanınız olmalı. Tükettiğiniz karbonhidrat ne dek sevecen olursa olsun, metabolizmanızın ahenkli işleyişi için bu karbonhidratların miktarına da ekstra özen göstermelisiniz.

17 Gün Diyeti seri kilo verme ve bu kiloyu koruma, karın ve iç organ yağlarından kurtulma ve bedenin bütün sistemlerinin en yüksek kondisyonda çalışması konusunda asistan oluyor.

Diyette günlük 240ml ’lik sekiz bardak su içmenin kilo vermeye büyük etkisi olacağını söyleyen Dr. Mike ’ın 17 Gün Diyeti ’nde dört öbür aşamadan geçmeniz gerekiyor;

İVME KAZANDIRMA
Sağlıklı sindirim gerçekleştirilerek süratli kilo kaybı sağlanıyor. Bu, yağ yakmayı hızlandırmak ve depolanmasını durdurmak amacıyla kandan şekerin arındırılmasına yardımcı oluyor.

HAREKETE GEÇIRME
Yağ yakmayı harekete vermek ve şişkinliğin önlenmesine yardım etmek için kalori tüketimini artırmayı ve azaltmayı taşıyan bіr taktik yoluyla metabolizmanızı tekrar düzenliyor.

BAŞARMA
Ek besinlerin her tarafta tanıtılması vasıtasıyla doğru besin alışkanlığını ve ideal kilonuza yaklaşmak yönünde bіr yol çiziliyor.

AMACA ULAŞMA
Hafta boyunca sağlıklı beslenip hafta sonunda sevdiğiniz besinlerin keyfini sürmenize izin veren bіr program aracılığıyla ideal kiloyu koruma fаkаtçlanıyor.


MISAL YEMEK LISTESI 

Sabahtan 

• 2 yumurta ya da 4 yumurta akı (yağsız)

• veya 1 porsiyon yoğurt gibi probiyotik gıda

• 1 porsiyon meyve

• 1 fincan yeşil çay

Öğle 

• Balık, kümes hayvanları veya yumurta gibi özgür proteinlerle birlikte sınırsız sebze

• veya 1 probiyotik gıda ile sınırsız sebze

• 1 fincan yeşil dere

Atıştırmalık 

• 1 porsiyon meyve

Akşam 

• Balık ya da tavuk

• Sınırsız sebze

• 1 fincan yeşil nehir

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*