Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Düz bir karın için

Düz bir karın için

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Hemen herkesin hayalini kurduğu düz bіr karına sahip olmanın yolu dinç gıda ve uyumlu egzersizden geçse de kimi süre bunlar için zorunlu zaman kalmayabiliyor.

“Uzun zamandır beklediğiniz dost düğününde istediğiniz elbiseye sığmak istiyorsanız veya sunumunuzun olduğu o iş toplantısında pantolonunuzun kat kat durmasını istemiyorsanız küçük birkaç tüyo ile günü kurtarabilirsiniz” diyen Beslenme Uzmanı ve Yaşam Koçu Gizem Şeber, düz bіr karına sahip edinmek için uygulanabilecek 7 kolay tüyoyu şöyle aktarıyor:

1- Duruşunuzu değiştirin: Gün içerisinde başlıca boyun ve sırt kaslarımıza yüklenerek duruyoruz. Karın kaslarımız nerede ise hiç çalışmıyor. Dengelenmiş ve düşey bіr duruş karın kaslarınızı kullanmanızı sağlayacağı için karnınızı daha düz gösterecektir. Gün içerisinde karın kaslarınızı hafif gergin tutmayı alışkanlık haline getirdiğinizde sadece boyun fıtığı riskiniz azalmaz, düzgün bіr vücut posturü yakalayarak, daha düz görünen bіr karına sahip olursunuz.

2- Su için: Uyumlu su tüketimi sindirimin tamamiyle yapılmasını ve vücutta kan dolaşımının uyumlu olmasını sağlar. Bu da şiş karnınızın ve ödemli bіr vücudunuzun olmasını engeller. Günde 1,5-2 litre düzenli su tüketmeye itina gösterin.

3-Kabızlıkla çaba edin: Tuvalete yeteri kadar zaman ayırmamak, düzensiz su tüketimi, durağanlık kabızlığın en büyük nedenleridir. Incelemeler, stresin kadınlarda daha pozitif kabızlığa yol açtığını gösteriyor. Muhtemel olduğu kadar ağırbaşlı kalmaya çalışın ve tuvalette vakit geçirin. Kabızlık probleminiz hâlâ çözülmüyorsa probiyotik yoğurt ve kefirden destek alın.

Düz bіr karın için

Düz bіr karın için

3- Lokmanızın haberdar olun: Yavaş yemek yemek hem sindirimi kolaylaştırarak midenizin şişmesine ve kan şekerinizin süratli yükselmesine mâni olur ayrıca de daha kolay şekilde ve daha eksik bіr besin ile doymanızı sağlar. Bir lokmayı en düşük 10 defa çiğneyerek tüketirseniz yılda 3-4 kiloyu fark etmeden verebilirsiniz.

4- Yemekte konuşmaktan ve asitli meşrubat tüketmekten vazgeçin: Konuşarak yemek ve yemekte asitli meşrubat tüketmek daha fazla hava yutmanıza sebep olacağından ötürü kendinizi daha şiş hissetmenize ve karnınızın şişmesine niçin olur. Sohbeti yemek sonrasına kaydırın ve asitli içeceklerden vazgeçin.

5- Sakız çiğnemeyin: American College of Gastroenterology ’nin açıklamasına tarafından sakız daha pozitif hava yutmanıza sebep olarak karın şişliği yaratıyor. Nefesinizi tazelemek istediğinizde nane ve karanfili deneyin.

6- Rahatlayın: Gerginlik vücutta bіr takım hormonların sentezini değiştirerek daha sık kabız olmanıza yol açar. bununla birlikte stresle birlikte gelişen kortizol ile vücudunuz alarm durumuna geçer. Şişlik hissinden kurtulmak için her gün asgari 20 dakika gerçekten rahatladığınız bіr aktivite ile uğraşmanız gerektiği uzmanların müşterek görüşü.

Kaynak: ntv.com.tr/saglik

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*