Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Göbek yağlarından kurtulma

Göbek yağlarından kurtulma

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Göbek yağlarından kurtulma … Yaz yaklaşıyor, fazla kilolular büyük acele yaşıyor. Bel ve karın bölgesindeki yağlanmalar kalp ilk kez almak üzere çoğu hastalığa davetiye çıkartırken, çirkin görüntüsüyle can sıkıyor.

Takvim ’de bulunan habere kadar Şişli Florence Nightingale Hastanesi Gıda ve Perhiz Uzmanı Tuba Kayan Tapan, “Düz bіr karına sahip olmak sanıldığı kadar da kuvvet değil” diyerek göbek yağlarını yakan 10 öneride bulunuyor:

Göbek yağlarından kurtulma

1- BADEM: Omega-3 içeriği ile karın bölgesinde yağlanmayı azaltır. Ara öğünlerde haftada 3-4 gün yenecek 10 adet badem metabolizmayı hızlandırarak, karın bölgesindeki yağlanmayı azaltacaktır. Yatmadan 3 saat önce içilecek badem sütü de, hem tok tutacak hem de karın bölgesinden kilo kaybına muavin olacaktır.

2- ZEYTİNYAĞI: Omega-9 iç eriğinden dolayı kilo kontrolü sağlar. Yağsız yenilen bіr salatada A, D, E, K vitaminleri alınamaz. Çünkü bu vitaminler yağda eriyerek emilen vitaminlerdir. Omega-3 ve Omega-6 sağlayabilmek için zeytinyağı kullanımı doğru olacaktır.

3- SOMON: Omega-3 içeriği en yüksek balık çeşididir. Haftada 3 gün balık tüketimi, Omega-3 ihtiyacını karşılayacaktır. Yapılan araştırmalar, özellikle göbek çevresindeki yağlanmanın azalmasında Omega-3 yağ asitlerinin etkin olduğunu göstermektedir.

4- MAYDANOZ: Antioksidan etkisi doğru vücut direncini arttırır. Vücutta fazla bulunan ödemin atımını da hızlandırır.

5- KIRMIZI-MOR MEYVELER: Kalp sağlığı koruyan bu meyveler içerdiği fitokimyasal doğruca kanser karşısında da koruyucu etki göstermektedirler. Posa içeriğinin yüksek olması, kabızlığı ortadan kaldırır. Metabolizmayı hızlandırıcı etkileri doğru bel çevresinin incelmesine yol açar.

6- YEŞİL MERCİMEK: Yeşil mercimek demir ve posa içeriği çok yüksek bіr besindir. Bağırsak hareketlerini arttırarak metabolizmayı canlandırır.

7- YULAF: Yüksek LDL kolesterol seviyelerini düşürür, kalbi korur, bağışıklık sistemini güçlendirir, düşük kan şekeri oranlarını düzenler, çocuklarda meydana gelebilecek astım riskini azaltır, kanserleri önler, kanserlerden bilhassa sütun ve meme kanseri üzerinde etkilidir. Bu nesil hastalıklara karşısında etkin olabilen yulafı her bireyin her yaş grubunun tüketmesi sağlığı ve beden direnci için oldukça faydalıdır. Yüksek lif içeriği doğru, metabolizmayı hızlandırır. Betaglukan içermesi mide ve bağırsak sistemini olumlu yönde etkilemektedir.

Göbek yağlarından kurtulma

Göbek yağlarından kurtulma

8- SU: Günde sıradan 2-2.5 litre su içmek, vücuttan toksik maddelerin atılmasını sağlamasının yanında, metabolizmayı da hızlandırmaktadır.

9- ZERDEÇAL: Özellikle kansere ve yürek hastalıklarına karşı koruyucu olduğu yapılan çalışmalarda kanıtlanmıştır. Son yapılan çalışmalarda karın bölgesindeki yağların azalmasına da muavin olduğu ortaya çıkmıştır. Zerdeçalın vücutta kullanılabilmesi için, karabiber, kırmızı biber ve zeytinyağı ile alınması gerekmektedir.

10- MADDI AKTİVİTE: Öncelikle bedensel aktivite ile dokulara daha çok oksijen sağlandığı için metabolizma hızlanır. Harcanan enerji ile vücutta yağ dokusu kaybı olur. Karın bölgesi yağlanması azalır. Haftada 150 dakika somut aktivite yapılmalıdır. Günde 10 bin adım atılması yağ yakımını sağlar. Mekik sürüklemek de etkin olacaktır.

ŞOK DİYETE KANMA ŞOKE OLMA!

Artı kilolardan daimi bіr şekilde kurtulmak için şok diyetlerden uzakta durmak gerekiyor. Bu diyetlerin verilen kiloların çabucak geri alınmasına yol açtığını söyleyen Tuba Kayan Tapan, “Zayıflamak için motivasyon şart. Süratli değil, sabırlı bіr şekilde kilo verilirse, bu uzun süreli ve dinç olacaktır” diyor..

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*