Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Haftada 1 Kilo Vermek İçin Günde Kaç Kalori Almalıyım?

Haftada 1 Kilo Vermek İçin Günde Kaç Kalori Almalıyım?

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Her geçen gün, sizi süratli zayıflatacağını iddia eden yeni bіr diyet moda oluyor. Haftada 1 kilo saptamak ister misiniz? bunun için günde kaç kalori vermelisiniz?  makalemizde kilo verme hedefinize varmak için jurnal almanız gereken kalori miktarını bildirdik.  “ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi” insan vücudu için en içten zayıflama şeklinin, haftada 500 gr.-1 kilo verebileceğiniz dengelenmiş ve yavaş bіr kilo verme programı olduğunu bildiriyor. Bu girişim tarzını benimseyip bzіrа zayıflayanların, hızlı kilo verenlere nazaran, kilolarını daha iyi muhafaza ettikleri, verdiği kiloyu yeniden almadıkları bildiriliyor.

Jurnal Kalori İhtiyacı

Günlük almanız gereken kalori ihtiyacı doruk, kilo, yaş, cinsiyet ve aktivite düzeylerine göre değişkenlik gösterir. 2010 Amerikan diyet rehberine kadar, yetişkin kadınlar günde 1600-2400 arası kalori almalıdır.
Erişkin erkeklerin kalori ihtiyacı ise 2.000-3.000 civarıdır.
Bildirdiğimiz rakamların minumumları eksik hareket edenleri, kadınlarda 2.400, erkeklerde 3.000 olarak bildirdiğimiz maksimum tutar ise fazla aktivite yapanları içerir.
Dürüst bіr beslenme programı için beslenme değeri düşük, kalorisi yüksek yiyecekler yerine besleyici çünkü kalorisi düşük gıdalara yönelmelidir.
Bunun için sofranızda daha artı kepekli tahıllara, meyve ve sebzelere yer açın, dolu yağlardan, işlenmiş yiyeceklerden ( markette satılan paketlenmiş ürünler, fast food yiyecekler, gazlı içecekler vb) uzaktan durun.

1 kilo tahsis etmek için kaç kalori yakmalı?

500 gram 3500 kaloriye tekabül eder, bu durum haftada 1 kilo tahsis etmek için, bіr hafta boyunca günde 1000 kalori yakmanız gеrеk demektir.
Ulusal Yürek, Akciğer ve Kan Enstitüsü, kilo vermek isteyen kadınlara günde 1,000- 1200, erkeklere ise günde 1.200 1.600 kalorili içeren bіr perhiz öneriyor.
Hem 75 kilo ve üzeri kadınlara ise mutlaka rutin olarak jurnal alıştırma yapmaları bildiriliyor.
Bildirdiğimiz miktarlarda kalori alıyor fаkаt kendinizi aşırı aç hissediyorsanız, kalori miktarını 100-200 değin artırabilirsiniz.
Bilirkişi doktor gözetiminde olmadan asla 800 kaloriden eksik olan diyet listelerini uygulamayın!

Zayıflamayı başarmak için, düşük yağlı süt ürünlerine geçiş yapın, kümes hayvanları ve balık gibi yağsız protein kaynaklarını seçim edin.
Marketten alıp tüketeceğiniz gıdaların üzerindeki kalori oranlarına dikkat edin, kalorisi yüksek olan yiyeceklerden kaçının.
Zayıflamak için spor yapın
Yediğiniz yiyeceklerde fazla kalori kısıtlamasına gitmek yerine, kendinize bіr çalışma programı belirleyip buna uyun. “ABD Rahatsızlık Kontrol ve Korunma Merkezi” kilonuzu korumak için
günde 150 ile 300 dakika arası, seri yürüyüş gibi orta yoğunlukta bіr egzersiz yapılmasını tavsiye ediyor. Yeni bіr sporu yapmaya karar verdiyseniz jurnal 10 dakika ile başlayıp, kademeli olarak artırın.
Yürüyüş, yüzme, adale güçlendirme faaliyetleri gibi aerobik aktivitelerden dilediğinizi seçip, buna yönelin. 1 saat aerobik veya eliptik bisiklette yürüyüş 520 kalori yakmanızı sağlayacaktır.
1 saat yüzme 446 kalori, süratli tempoda yürüyüş ise 372 kalori yaktıracaktır.
Haftada 1 kilo zayıflamak için günde 1 saat spora devam edin, ve kalori alımını azaltın. Aşırı kilolu iseniz, altı ay içinde gövde ağırlığından yüzde 5 ila 10 oranında kaybederek yürek hastalığı riskini azaltabilirsiniz.
Yiyeceklerin ve içeceklerin kalori miktarlarını öğrenip, mutlaka buna göre beslenin.

İlgili Konular

Yiyeceklerin Kalori Cetveli Tıklayınız

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*