Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Kalorileri yakmak için ne kadar egzersiz yapılmalı?

Kalorileri yakmak için ne kadar egzersiz yapılmalı?

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Kalorileri tutuşmak için ne değin alıştırma yapılmalı? İngiltere Kraliyet Kamu Sağlığı Kurumu (RSPH), yiyecek ve meşrubat paketlerinin üzerinde, alınan kalorilerin yakılması için yapılması gereken egzersizlerin de yazması gerektiğini savundu.

Kurum, insanların günlük tükettikleri gıdayla alınan kalorinin yakılması için gereken zamanı hafife aldıklarını ifade ediyor.

Mesela, çikolata aromalı sütlü kahvenin kalorisi 260, bu kalorileri yanmak için 53 dakika yürümek gerekiyor. Yaban mersinli bіr kekteki kaloriler de 48 dakikalık yürüyüşle yakılıyor.

Kalorileri yanmak için ne dek alıştırma yapılmalı?

RSPH ’nin araştırmasına tarafından obezitenin başlıca nedeni yakılan kaloriden fazlasının tüketilmesi. Araştırma, sık alıştırma yapanların da daha kolay kilo verdiğini ortaya koydu.

RSPH, paketlerde yer alacak çalışma sembollerinin, tüketicileri daha dinç tercihlerde bulunmaya veya daha çok egzersiz yapmaya özendirme edeceğini belirtiyor.

Araştırma, bazı tüketicilerin paketlerin üzerindeki besin değeri tablosunu, çok fazla data olduğu için “şaşırtan” bulduklarını gösterdi.

Tüketiciler keza, bіr ürünü satın almadan önce yalnızca altı saniye paketine bakıyor.

böylece, paketlerin üzerindeki bilgilerin daha anlaşılabilir ve kalori bilgilerinin de daha net bіr şekilde açıklama edilmesi gerekiyor.

Alıştırma ruha ve bedene iyi geliyor

RSPH, paketlerdeki mevcut bilgilere ilave olarak resimli işaretlerin konmasının iyi bіr düşünce olacağı görüşünde.

kalori yakmak için

kalori yakmak için

Bu resimler, tüketilen gıdadaki kalorilerin yakılması için yapılması gereken egzersizleri gösteriyor.
Etiketleme yöntemi, halka da fiziksel olarak aktif olmanın da önemini hatırlatabilir. Alıştırma, ruh halini iyileştirip, stresi ve depresyonu da azaltıyor.
RSPH ’nin İngiltere ’de yaptığı ankete göre 2000 yetişkinin yüzde 60 ’tan fazlası, paketlerde ‘kaloriye eşit gelen alıştırma ’ etiketinin konmasına destek veriyor.
Ankete katılanların yarısından fazlası da, bu etiketlerin tüketicileri daha sağlıklı ürünlere yönlendireceği, daha küçük porsiyonlar tercih etmeye ve daha pozitif maddi aktivitede bulunmaya özendirme edeceğine inanıyor.
Araştırmaya tarafından dinç bіr kiloda kalabilmek için, bіr erkeğin günde ortalama 2500, bіr kadın da sıradan 2000 kalori tüketmesi gerekir.
İngiltere ’deki yetişkinlerin üçte ikisi fazla kilolu ya da obez.

Jurnal Kalori İhtiyacı Hesaplamak için Tıklayın!

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*