Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Karbonhidratsız diyet olmaz

Karbonhidratsız diyet olmaz

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Diyetisyen Ebru Piroğlu Durgut, diyet yapan şahısların düştüğü en önemli hatalardan birinin vücuda tatmin edici miktarda karbonhidrat vermemek olduğunu söyledi. Durgut,diyet yapan şahısların düştüğü en önemli hatalardan birinin vücuda tatmin edici miktarda karbonhidrat vermemek olduğunu söyledi.

Herkesin perhiz yaparken yaptığı yanlışlardan biri olan karbonhidratsız diyet listeleri doğrusu yanlış kilo verilmesine sebep oluyor. Vücudun karbonhidrata da ihtiyacı olduğunu söyleyen Beslenme Uzmanı Durgut, bzіrа diyetlerin yağdan yok kas dokusundan kilo kaybettirdiğini açıklama etti.

Gıda ve Perhiz Uzmanı Durgut, diyet yapan kişilerin dürüst olduğunu sanarak yaptıkları hatalı uygulamaların kilo almaya niçin olduğunu belirterek, yaptığı açıklamada,”Diyete başladığı süre ekmek, pilav, makarna, patates, darı gibi besinleri tüketmeyi kesen şahısların metabolizması, ihtiyacı olan karbonhidratı önce alır. Glikoz oranı inince kan şekeri de düşer. Ardından gövde, adale içerisindeki karbonhidratı kullanmaya başlar, bu da kas kaybı anlamına kazanç ve karoser beraberinde su kaybeder. Yani diyette karbonhidratı kesen kimse tartıdaki sonucu görür görmez kilo verdiği yanılgısına düşer, çünkü gerçek olan vücudun kaybettiği yağ yok, kas ve sudur. Hem proteinin gövde mekanizmasını hızlandırdığı doğrudur. Ancak aralıksız protein edinmek kas dokularını eksiltir ve su kaybına neden olur. 1 gram adale dokusu kaybı yaklaşık 2,7 gram su kaybına niçin olur. Yağsız doku kitlesi kaybı metabolik hızı düşürür. Ahali tartıya çıktığı vakit kilo verdiklerini zannederler öyle metabolizma yavaşladığı için diyet ardından süratli bіr şekilde kilo alırlar” dedi.

Spor merkezlerini dolduran ya da her gün evinde sadece karın, bel için alıştırma hareketleri yapan bayanların dürüst bildiği bіr yanlışın da, değişik egzersiz ve diyetlerle bölgesel olarak zayıflayabileceklerine inanmalarının olduğunu açıklayan Dyt. Ebru Piroğlu Durgut, ”Bütün insanların birer genetik şifresi ve vücutlarının kesin bölgelerinde var olan yağ hücreleri vardır. Kişi kilo verdiğinde genetik şifresi doğrultusunda daha çok bu bölgelerde zayıflama gerçekleşir.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*