Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Kilo almak isteyene sumocu diyeti

Kilo almak isteyene sumocu diyeti

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Uzmanlara tarafından; kilo almanın sırrı sumocu geleneğinde gizli…  Yoğun aktiviteden sonradan günde sadece iki öğün yemeği taşıyan bu beslenme programı kilo aldırıyor.

Kilo kolay alınıyor fаkаt maalesef vermesi bіr o kadar şiddet oluyor. Çocukluklara perhiz yaptırma ise bіr böylece baskı… Türkiye ’de yapılan bіr araştırma sonucunda erişkin erkek nüfusta obezite görülme oranı yüzde 21.2 olarak tespit edildi, bu oran kadın nüfusta ikiye katlanıp yüzde 41.5 ’e çıkıyor. Her 100 çocuktan 20 ’sinde ise kilo sorunu yaşanıyor.

İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Iç Salgı Bezleri Bilim Dalı Klinik Şefi Doç. Dr. Ceyhun Dizdarer, “Kızlarda obezite riski 7-8 ve 9, erkeklerde 9-10-11 yaşlarında daha yüksek. Özellikle buluğ çağı döneminde aileler çocuklarının kilo takibini bilinçli yapmalı. Alınan kiloları ‘yükselme çağında ’ diyerek görmezlikten gelmemeleri gеrеk. şişmanlamak kolay, devretmek zorlama” dedi.

ANOREKSİYA FAZLA YAYGIN
Dizdarer, obezite dek olmasa da önemli sayıda çocukta gelişme geriliği olduğunu, Diyet Listesi kilo alamayan yetişkinlerin de bulunduğunu söyledi. Doç. Dr. Ceyhun Dizdarer, ‘kendini kilolu hissedip, yememe hastalığı ’ olarak bilinen anoreksiya vakalarının kilo alamayanlardan fazla daha artı ve ‘rahat ’ olduğunu kaydetti.

Kilo almak isteyene sumocu diyeti

şişmanlamak isteyene sumocu diyeti

GÜNDE İKİ ÖĞÜN
DHA ’nın haberine tarafından; Dizdarer kilo almanın sırrını şöyle anlattı:

“Sumocu geleneğinde sabahleyin kalkınca kahvaltı yapmamak, sonradan uzun bіr spor, sonrası büyük bіr kahvaltı, sonra tekrar akşfаkаt dek hareket aktivite büyük bіr yemek yemek var. Yani günde yalnızca iki ve büyük yemek yemek. Sonra sumocu olunuyor. Sumocular diğer türlü beslenmiyorlar, beslenemiyorlar. Onun için sumocuların tersini yaptığınızda yani yemekleri güne dağıttığınızda kilo veriyorsunuz, zayıfsanız da sumocuya aynı bіr davranış modeline geçtiğinizde kilo alıyorsunuz. Fakat bu kiloların verilme ve alınmalarının sağlıklı olup olmadığının profosyonelce izlenmesi gerekiyor. Yağınız mı azalıyor kasınız mı azalıyor, yağınız mı artıyor, adale kitleniz mi artıyor? Bunlar emin, hem kan tahlilleriyle, klinik izlemleriyle desteklenmeli. Böylelikle bilinçli bіr şekilde, bilimsel olarak sumocu diyeti uygulanabilir. Dünyada da sumocu diyeti uygulamaları var.”

NTV

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*