Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Lifli gıdalar ile bel bölgesi yağlarını eritin

Lifli gıdalar ile bel bölgesi yağlarını eritin

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)
‘Uyumlu Tüketildiğinde Vücuttaki Yağları Çıra Gibi Yakan 10 Gıda ’ başlığı aşağı yumurtadan cevize, somondan dolmalık bibere hayret verici isimler yer alıyor. Bilinçli bіr diyet ve spor eşliğinde tüketildiği takdirde bu yiyecekler yağlara az daha savaş açıyor.
Yaz sezonu yaklaşırken, kışın kalın kıyafetleri ortadan kalkıp altındaki ‘yaşanmışlık ’ meydana çıkınca çoğumuzu bіr panik aldı. Yağlardan kurtulmak, yaza azıcık daha hafiflemiş girmek için cümbür cemaat kendince bіr yönteme başvuruyor. Bu süreçte, uyumlu tüketildiğinde vücuttaki yağları çıra gibi yakan 10 gıda başlığı ile bizlere yardımcı olabilecek besinler sıralandı. Ancak unutmamak lüzum, sağlığımızı koruyarak kilo verebilmek için bіr uzmana danışarak diyete girmek ve uyumlu spor gerçekleştirmek gerekiyor.
Lifli gıdalar bel çevresindeki yağlarla savaşıyor
Buğday, yulaf, arpa, muz ve portakal gibi lifli gıdalar, American Journal of Clinical Nutrition isimli derginin araştırmasına göre bilhassa simit, yani bel bölgesindeki yağlarla aracısız olarak savaş içine giriyor.
Yeşil dere kilo kaybına yardımcı
Yeşil nehir kilo verdirmiyor öyle düzenli spor ve doktor kontrolündeki diyet ile birlikte tüketildiğinde kilo kaybına muavin oluyor.
Yumurta protein içeriği ile yağ yaktırıyor
Protein içeriği baştan sona yumurta, kilo vermeye yardımcı manâlı bіr gıda. Karoser proteini karışıklığa itmek için daha fazla enerji yakıyor, bu da ister istemez kilo vermeye yardımcı oluyor.
Yoğurt ve peynir tok tutuyor
Peynir ve yoğurt, yumurtadaki gibi tok tutma özelliğine sahip, ek olarak içerdiği kalsiyum da vücudun alması gereken kayda değer belkіşenlerden birisi. Yağsız olanları seçim edildiğinde ve uyumlu tüketildiğinde bu ikili de karoser yağlarına etki ediyor.
Yakımı en basit mucize somon
Somon balığında yer alan omega 3, insan vücudu göre depolanması çok zor olan ve yakımı da en basit olan mucize bіr yağdır. Bu yararlı yağlar karoser içindeki kötü yağların yerini alarak onları bertaraf eder.
Cevizin yağı da kilo vermeye muavin
İçerdiği yağlar, lif ve protein vücudun insüline olan direncini artırarak kilo vermeye tezgâhtar oluyor. Çünkü ceviz, en iyi omega 3 yağ asit kaynağından biri.
Elma yağ yakımını kolaylaştırıyor
Elmanın belkіşenleri ve lifli yapısı yağ yakımını kolaylaştırıyor. Buna düşük kalorisini de eklediğimizde, yaz kış bulunabilen bu lezzeti tüketmek oldukça yararlı.
Dolmalık biber hastalıklardan da koruyor
Elmanın bütün özelliklerini barındıran dolmalık biberde bіr de C vitamini bulunuyor. Kışın olumsuz etkilerinden kurtulurken kilo atamak fantastik!
Keten tohumu tok tutuyor
Her gün kahvaltıda yoğurdunuza veya akşam yemeklerinde salatanıza bіr yemek yemek kaşığı keten tohumu eklemek, tok tutarak fazla beslenme alımını engelliyor.
Keskin sirke yağlara zarar
Sirke vücuttaki yağların harekete geçmesini sağlayarak parçalanmasına asistan oluyor. Salata ve çorbalarda sirke göstermek da ayrı bіr nefis oluyor.
Kaynak: trthaber.com

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*