Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Mide küçültme ameliyatı kimlere yapılır?

Mide küçültme ameliyatı kimlere yapılır?

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Türkiye ’de bіr yıl içinde 8 bin kişinin tüp mide küçültme ameliyatı olduğunu aktaran uzmanlar, herkesin bu ameliyatı olamayacağını söyledi.

‘Mide değerini düşürme ameliyatıyla bіr yılda 50 kilo verdi ’, ‘Mide ameliyatından sonra hayatını kaybetti ’ gibi haberlerin tez büyüme göstermesi uzmanları harekete geçirdi. Uzmanlar, bu ameliyatın risklerinin yeterince anlatılmadığını belirtti. 2014 ’te 8 bin kişinin tüp mide ameliyatı olduğunu söyleyen Türkiye Obezite Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Taşkın, zayıflamak isteyen herkesin ameliyat olamayacağını belirtti. Prof. Dr. Taşkın, bilhassa özel ameliyat merkezlerin denetlenmesi gerektiğini vurguladı.

Mide Değerini Düşürme Ameliyatı Hakkında Herşey için tıklayınız!


“ÖNÜNE GELEN HASTAYI AMELİYAT ETMİYORLAR”

Türkiye genelinde 300 cerrahın, şişmanlık ya da metabolik hastalıkların ameliyatlarını yaptığını aktaran Taşkın, şunları söyledi:

Toplam 30 büyük sağlık durumu merkezi bu ameliyatlarla uğraşıyor. Bu büyük merkezler ameliyatlarla ilgili organize olmuş yerler. İçinde psikiyatristi, dahiliyecisi, kalp damar cerrahı olan yerler. Önüne gelen hastayı ameliyat etmiyorlar. Bir sıhhat kurulundan geçirilerek ameliyatlar yapılıyor. Devletin para vermediği, yani kendi parasıyla gelip ameliyat olan hastaları kontrol etmek de baskı.

mide küçültme ameliyatı

mide amortisman ameliyatı

50 ’DEN ARTI YÖNTEM
Arti kilosundan kurtulmak isteyen herkesin ameliyat olamayacağını vurgulayan Prof. Dr. Taşkın, şöyle devam etti:
Tüp mide ameliyatı bіr yöntem çünkü, bununla ilgili 50 ’den fazla yöntem var. Sadece tüp mide ameliyatı yapılacak diye bіr kural yok. Ameliyatın şekline bilimsel kurullar karar verir. Tek çare ameliyat değildir ve cümbür cemaat ameliyat olamaz. Cisim kitle endeksi 40 ’ın üstünde olanlar ameliyat edilir. Bunun dışındakilerin diyetisyene, dahiliyeciye gitmeleri önerilir.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*